Author Topic: Sta ce mo da pucamo 2012  (Read 8359 times)

Sakupljac_caura

• Sniper Team Member
Odg: Sta ce mo da pucamo 2012
« Reply #15 on: November 05, 2011, 09:37:58 PM »
E baš ste me našli kad sam počeo nešto oko jezika, ali tema je eksplozivna pa se može i ovdje usmjeriti na neke konkretne predloge.
Po meni u svoj ovoj priči osnovni je problem da postoje naši drugari strelci koji imaju pritužbe na Pravila za F-klasu kako za TR tako i za Open i onda se tu nešto muti ispod žita, pa se gleda kroz prste, ugađa se na ove ili one načine, kočnice i ostala pomagala itd. da ne dužim da se neko nebi prepoznao.
Mislim da je problem lako rješiv, samo zahtjeva malo volje i možda malo više vremena na takmičenju.
Predlog je sledeći:
HAJDE DA U F-KLASI PORED TR-a I OPEN-a DEFINIŠEMO I TREĆU KATEGORIJU U KOJOJ ĆE IZ
F-KLASE SAMO VAŽITI :

1.OGRANIČENJA PO PITANJU KALIBRA KAO U F-KLASI, (MOŽDA IH ČAK I PROŠIRITI DO .50 NE UKLjUČUJUĆI ISTI)

2. PRAVILA ZA NASLONE IZ F-KLASE KAKO IZ TR-a TAKO I IZ OPEN-a, PO SLOBODNOM IZBORU

3. STAV ZA PUCANJE PO SOPSTVENOM IZBORU

4. METE IZ F-KLASE (KOJE ĆEMO , NADAM SE, "UNIFORMISATI-USAGLASITI" JEDNOM ZA SVAGDA I DA SE NA SVIM TAKMIČENJIMA KORISTE ISTE METE ČITAVE SEZONE)

5. BROJ METAKA DA NE MOŽE BITI MANJI OD BROJA KOJI SU PREDVIĐENI ZA TR ILI OPEN

6.1. I DA SE U OVOJ KATEGORIJI STRIKTNO POŠTUJE  DA JEDNU PUŠKU MOŽE DA KORISTI SAMO JEDAN STRELAC
   2. I DA JEDAN STRELAC MOŽE DA PUCA SA VIŠE PUŠAKA.  TJ. DA ODRADI VIŠE MEČEVA U OVOJ KATEGORIJI.

7. U OVOJ KATEGORIJI BI SE SAMO-ISKLjUČIVO PROGLASIO POBJEDNIK BEZ IKAKVIH DIPLOMA, PEHARA I DRUGIH NAGRADA.

ONO ŠTO BI SE DOBILO, PO MENI JE MASOVNOST, A TO BI MOGLO IMATI ODRAZA NA KVALITET JER BI SE IZ TREĆE KATEGORIJE "SAMOREGRUTOVALI" STRELCI KOJI BI VREMENOM UŠLI U JEDNU OD DVIJE OFICIJELNE KATEGORIJE F-KLASE

PREDLOZI NAZIVA KATEGORIJE
        1. "KO VOLI NEK IZVOLI"
        2. "MERAK "
        3. "PUCANJE ZA DUŠU"
        4. "IZUVANJE"
        5. "ČOVJEČE NE LjUTI SE"

Nadam se da sam započeo razvoj jedne ideje koja može pomiriti i vukove i lavove i sive sokolove i Mrgude i Kalimera i one što vole da se igraju klipovima i tuđim točkovima.
A da treba napraviti Klubove i neke stvari formalizovati,  i striktno poštovati, pogotovo u Pravilima takmičenja kao i u nastupu prema Zakonodavcima i zakonopiscima treba I MISLIM DA JE NEOPHODNO.

Pozdrav sa POT-a
« Last Edit: November 06, 2011, 01:24:09 PM by Sakupljac_caura »

leptir

• Sniper Team Member
« Reply #16 on: November 06, 2011, 08:41:57 AM »
E baš ste me našli kad sam počeo nešto oko jezika, ali tema je eksplozivna pa se može i ovdje usmjeriti na neke konkretne predloge.
Po meni u svoj ovoj priči osnovni je problem da postoje naši drugari strelci koji imaju pritužbe na Pravila za F-klasu kako za TR tako i za Open i onda se tu nešto muti ispod žita, pa se gleda kroz prste, kočnice i ostala pomagala itd. da ne dužim da se neko nebi prepoznao.
Mislim da je problem lako rješiv, samo zahtjeva malo volje i možda malo više vremena na takmičenju.
Predlog je sledeći:
HAJDE DA U F-KLASI PORED TR-a I OPEN-a DEFINIŠEMO I TREĆU KATEGORIJU U KOJOJ ĆE IZ
F-KLASE SAMO VAŽITI :

1.OGRANIČENJA PO PITANJU KALIBRA KAO U F-KLASI, (MOŽDA IH ČAK I PROŠIRITI DO .50 NE UKLjUČUJUĆI ISTI)

2. PRAVILA ZA NASLONE IZ F-KLASE KAKO TR-a TAKO I IZ OPEN-a, PO SLOBODNOM IZBORU

3. STAV ZA PUCANJE PO SOPSTVENOM IZBORU

4. METE IZ F-KLASE (KOJE ĆEMO , NADAM SE, "UNIFORMISATI-USAGLASITI" JEDNOM ZA SVAGDA I DA SE SVA TAKMIČENJA KORISTE ISTE METE ČITAVE SEZONE)

5. BROJ METAKA DA NE MOŽE BITI MANJI OD BROJA KOJI SU PREDVIĐENI ZA TR ILI OPEN

6.1. I DA U OVOJ KATEGORIJI STRIKTNO DA JEDNU PUŠKU MOŽE DA KORISTI SAMO JEDAN STRELAC
   2. I DA JEDAN STRELAC MOŽE DA PUCA SA VIŠE PUŠAKA.  TJ. VIŠE MEČEVA U OVOJ KATEGORIJI.

7. U OVOJ KATEGORIJI BI SE SAMO-ISKLjUČIVO PROGLASIO POBJEDNIK BEZ IKAKVIH DIPLOMA, PEHARA I DRUGIH NAGRADA.

ONO ŠTO BI SE DOBILO, PO MENI JE MASOVNOST, A TO BI MOGLO IMATI ODRAZA NA KVALITET JER BI SE IZ TREĆE KATEGORIJE "SAMOREGRUTOVALI" STRELCI KOJI BI VREMENOM UŠLI U JEDNU OD DVIJE OFICIJELNE KATEGORIJE F-KLASE

PREDLOZI NAZIVA KATEGORIJE
        1. "KO VOLI NEK IZVOLI"
        2. "MERAK "
        3. "PUCANJE ZA DUŠU"
        4. "IZUVANJE"
        5. "ČOVJEČE NE LjUTI SE"

Nadam se da sam započeo razvoj jedne ideje koja može pomiriti i vukove i lavove i sive sokolove i Mrgude i Kalimera i one što vole da se igraju klipovima i tuđim točkovima.
A da treba napraviti Klubove i neke stvari formalizovati, pogotovo u nastupu prema Zakonodavcima i zakonopiscima treba I MISLIM DA JE NEOPHODNO.

Pozdrav sa POT-a

I obavezno da se doda "DA SE NEZADOVOLJNI TAKMIČARI AUTOMATSKI DISKVALIFIKUJU" :o, tako će svi biti pobjednici ;).

Zvrk

• kalendar
  • Sniper Section Member
  • *
« Reply #17 on: November 06, 2011, 09:31:10 PM »
Valjalo bi da se cuje komentar nekoga ko ce da napravi neko takmicenje.
Mislim da ce u utorak da se zna da li ce i sta da se puca svake prve subote u Trsteniku od aprila do oktobra.
Drugo u najavi je zimski taktikal snajping,detalji ce se znati u narednih par dana.
Zna se par stvari
Lokacija Miokovci
Prvi termin 26.11.2011
Puca se bez obzira na meteo situaciju
Puca se u paru strelac i pratilac(osmatrac)
Daljine od 50 do 500m
Pozitivni i negativni mesni uglovi
Nepoznate daljine
Pre pocetka takmicenja meta na 100m i 30min za nalazenje nule.
Tolko za pocetak
« Last Edit: November 07, 2011, 02:27:17 PM by Zvrk »

Zvrk

• kalendar
  • Sniper Section Member
  • *
« Reply #18 on: November 09, 2011, 07:41:04 PM »
Obzirom da je interesovanje veliko,hitno okoncanje pregovora za Trstenik.
Situacija stoji ovako:
Puca se svake prve subote u mesecu od aprila do novembra
Puca se po medjunarodnom pravilniku F-class(TR i OPEN)
Nema stolova,strogo pridrzavanje pravila.
Za one kojima ne odgovara taj nacin pucanja ili imaju svoje ideje kako to treba,uvedena je disciplina "MERAK",u prevodu donesi sta hoces i pucaj kako hoces,proglasava se samo prvi.
Klopa je ukinuta.
Nema ekipne konkurencije.
Vidimo se u aprilu.
« Last Edit: November 09, 2011, 07:44:22 PM by Zvrk »

PEKY

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #19 on: November 09, 2011, 07:46:36 PM »
Pozdravljam odluku , prava je . Svakome odgovara .

Bato

• Sniper Team Member
« Reply #20 on: November 09, 2011, 11:02:14 PM »
Obzirom da je interesovanje veliko,hitno okoncanje pregovora za Trstenik.
Situacija stoji ovako:
Puca se svake prve subote u mesecu od aprila do novembra
Puca se po medjunarodnom pravilniku F-class(TR i OPEN)
Nema stolova,strogo pridrzavanje pravila.
Za one kojima ne odgovara taj nacin pucanja ili imaju svoje ideje kako to treba,uvedena je disciplina "MERAK",u prevodu donesi sta hoces i pucaj kako hoces,proglasava se samo prvi.
Klopa je ukinuta.
Nema ekipne konkurencije.
Vidimo se u aprilu.

И добија титулу - Мераклија  ;D

Прошло свјетско првенство је било у Бизлију, а следеће је у Њу Мексику 2013те год. Прије пар дана је завршено европско првенство у Бизлију; ево и резултати -
опен:
http://www.gbfclass.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=151
и ТР:
http://www.gbfclass.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=101&Itemid=152

п.с. Уплата за учешће је било 25фунти  :-X

+
шта је кориштено од опреме...
http://www.gbfclass.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=104%3Acheck-out-the-top-shooters-rifle-specs&catid=29%3Abulletin&Itemid=110
« Last Edit: November 09, 2011, 11:12:54 PM by Bato »
Која стријела лети вјечно?

6.5grendel

• Sniper Team Member
« Reply #21 on: November 10, 2011, 04:26:55 PM »
Kako bre nema KLOPE  >:( >:( >:( >:( pa to nema smisla stvarno prestajem da se bavim ovim sportom definitivno sve sto je valjalo vi ste izbacili.

swift

• Sniper Team Member
« Reply #22 on: January 26, 2012, 10:54:55 PM »
Sta cemo i kako cemo pucati u 2012-oj. 8)

Stadosmo sa ovom temom.
Jel zna neko jel' se nesto desava na polju dogovora u vezi ove teme.

Mislim,
jel su se nesto organizatori buducih takmicenja dogovorili, usaglasili, i sl.
Ili se radi na tome.
Imali neko neke informacije.

Zvrk

• kalendar
  • Sniper Section Member
  • *
« Reply #23 on: January 27, 2012, 07:55:01 AM »
Formirana je asocijacija za Dalekometno pucanje,sad je na njima prica. 8)

swift

• Sniper Team Member
« Reply #24 on: January 27, 2012, 08:11:30 AM »
Lepo,

jel zna neko detalje... Kad, kako, ko, ciljevi, nacin organizovanja...

Zvrk

• kalendar
  • Sniper Section Member
  • *
« Reply #25 on: January 27, 2012, 10:59:44 AM »
I mene interesuje.

Zvrk

• kalendar
  • Sniper Section Member
  • *
« Reply #26 on: January 30, 2012, 02:55:07 PM »
Sta bi sa svima,praznici su prosli. :(

ninoslavt

• Sniper Section Member
« Reply #27 on: February 05, 2012, 07:02:48 AM »
I kakva je prica? Ima li kakvih konkretnih datuma? Osim price da ce biti pucacina u Skoplju krajem aprila, nisam nesto u toku za ostale. Ako bi volio negdje da odem i da se oprobam, onda je to tamo. Ne bi bilo lose da cujemo iskustva od prosle godine da znamo sta se i kako se puca u Makedoniji. Da se ne brukamo.  :)

Zvrk

• kalendar
  • Sniper Section Member
  • *
« Reply #28 on: February 05, 2012, 09:08:39 AM »
Strelci ne mogu nikad da se obrukaju.Moze da se obruka samo organizator sa izmisljanjem propozicija i namestanjem rezultata,koji ponavlja mantru,,svima isto".
(ovo se ne odnosi na Makedoniju)
U Makedoniji je lepo druzenje,pucanje je haoticno i sa propozicijama koje nisu vezane ni za jedan poznati sistem takmicenja.Tako da ne treba previse ocekivati.Domacini su izuzetno ljubazni i predusretljivi.
Puca se pistolj na 15m 5+10(ne moze revolver)
Karabin na 100m(otvoreni nisani)
Neke puske na neki nacin na 300m 5+10kom.(proba se ne donosi, hendikepirani su strelci sa manjim kalibrima jer tesko mogu da vide pogotke).
Kotizacija pristojna,hrana jeftina i fenomenalna.

ninoslavt

• Sniper Section Member
« Reply #29 on: February 05, 2012, 10:44:53 AM »
Ha! Pa tu se onda ni ja ne bi obruk'o (bez obzira sto kazes da strijelci i ne mogu ;D)! Inace mi se dopada i to sto ima mogucnost pucanja sa mehanickim nisanima.