Author Topic: Rifle Bedding --- kako !!!!  (Read 1192 times)

thunder11

• Administrator
  • Sniper Section Leader
    • http://www.snajperskimetak.org/
Rifle Bedding --- kako !!!!
« on: March 03, 2007, 11:43:53 AM »
Ima li neko iskustva sa beddingom! Mislim da kada se govori o karabinima ova tema ima specijalno mesto! Hvala za svaku pomoc

thunder11
« Last Edit: January 01, 1970, 12:00:00 AM by thunder11 »
Postoje li dvodjelni leupold nosaci,fiksni, a da su iz jednog dijela?
Blackadder: We\'re about as similar as two completely dissimilar things in a pod.

Snowman

• Sniper Section Leader
(No subject)
« Reply #1 on: March 03, 2007, 08:31:16 PM »
Rifle bedding je "dihtovanje" kundaka s metalnim dijelovima
( action + cijev ). Kod dosta konfekcijski proizvedenih karabina
taj dihtung nije perfektan i tu se u principu radi kombinacija
pillar i glass beddinga. Npr. to je na mojim Remingtonima puskar
rutinski napravio kad je inlettovao nove kundake, medjutim, moje
opazanje je da je u slucaju Remingtona 700 - to cista kozmetika, jer
je kod tog karabina cijev free-floated.
Od kako su se pojavili laminirani i plasticni kundaci, tu se rifle bedding
radi tako da metalni dijelovi "sjede" na aluminijskom dihtungu koji
je usravljen u kundak ( to je tzv. alluminum bedding ).
« Last Edit: January 01, 1970, 12:00:00 AM by Snowman »
Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas
neugasivom svijetloscu spoznanja istine.

thunder11

• Administrator
  • Sniper Section Leader
Da
« Reply #2 on: March 03, 2007, 09:50:53 PM »
O tome sam razmisljao Snowman! Mislim da je za jedan precizan karabin bedding neophodan. Razmisljao sam kako to da izvedem na drvenom kundaku koji cu verovatno naruciti da mi se izradi. Pa kad sam vec tu daj i to da uradim. E sad, mislim da bih pre isao na aluminijum bedding! Najveci problem je u stvari objasniti puskaru ili ko to vec bude uradio : kako da uradi! Pillar bedding mi je rizican jer ima puno toga da se radi i ako se omane u samo jednoj stvari propade kundak!

Twingi: bedding je kao sto rece postovani Snowman dihtovanje sanudka sa zatvaracem i samog kundaka.
Evo linka da vidis kako izgleda implementacija  pillar bedding-a :
http://www.6mmbr.com/pillarbedding.html
Pozdrav

thunder11
Blackadder: We\'re about as similar as two completely dissimilar things in a pod.

Snowman

• Sniper Section Leader
(No subject)
« Reply #3 on: March 03, 2007, 10:11:41 PM »
Pillar i glass bedding ovdje radi svaki suft-puskar.
Nazalost, sa Balkana sam odavno odjedrio i neznam
puskare na tim koordinatama. :roll:
Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas

ninoslavt

• Sniper Section Member
(No subject)
« Reply #4 on: March 27, 2007, 10:17:05 PM »
Glass bedding je relativno jednostavna operacija koju moze da uradi svako iole pazljiv. Pillar bedding je vec nesto sto nema sanse da se nadje na nasim prostorima. Prvo, izuzetno je skupo za pojedinacnu proizvodnju a drugo, ako spomenes nekome od 99% nasih puskara pogledace te kao da si pao s Marsa. Uputstva za glass bedding se mogu lako naci na netu ali je potrebno poznavanje engleskog. Inace sama operacija moze da se izvede relativno jeftino a pogotovo ako zelimo da usput finisiramo novi kundak u "tactical" maniru. Narodski receno:" Dvije muve jednim udarcem." Ako ima zainteresovanih objasnicu kako izvesti cijelu stvar.
« Last Edit: January 01, 1970, 12:00:00 AM by ninoslavt »

Snowman

• Sniper Section Leader
(No subject)
« Reply #5 on: March 27, 2007, 10:52:51 PM »
SCORE HIGH PILLAR BEDDING KIT ( Deluxe Kit za Remington 700 )
sa ( pazi ovo ) CD - om koji sadrzi preko 100 ilustracija/fotografija +
detaljna uputstva kosta  46.50 US $ kod Sinclaira. Ima i jeftiniji
kit ( samo za Puskare ) BEZ Pro Bed 2000 bedding epoxija za 37.50 US $.

thunder11

• Administrator
  • Sniper Section Leader
!!!!
« Reply #6 on: March 27, 2007, 11:04:03 PM »
Snowman! WTF! E to bi valjalo nabaviti! Sad cu da krenem da pretrazim malo P2P servere mozda je neki lik skenirao tu knjigu i poslao je na Net!

thunder11

ninoslavt

• Sniper Section Member
(No subject)
« Reply #7 on: March 27, 2007, 11:07:29 PM »
Moja greska, mislio sam na citavo leziste od aluminijuma koje se radi na CNC masinama. :oops: Inace pillar bedding kod, recimo M-48 vec postoji na neki nacin. To su one cjevcice koje se mogu naci  na sarafima koji drze magacin sastavljen sa sandukom. To je stvar koja se moze relativno jeftino napraviti i kod nas na bilo kom strugu. Naravno, potrebno je pridrzavati se odredjenih dimenzija i prilikom stezanja sarafa pritegnuti ih moment-kljucem na odredjenu vrijednost. Inace, ova operacija se treba izvesti zajedno sa glass beddingom za maksimalan efekat.
« Last Edit: January 01, 1970, 12:00:00 AM by ninoslavt »

walker

• Sniper Team Member
Re: Rifle Bedding --- kako !!!!
« Reply #8 on: July 04, 2017, 07:21:18 AM »
Da malo "provetrimo" ovu temu i skinemo prasinu. Jes' beding vazan, nista bez njega ali...
Ovi kanda za to nisu culi?
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/07/03/potd-topstraps-rimfire-match-won-2x4/

BIBER

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #9 on: July 04, 2017, 04:07:23 PM »
Odavno pricam da se preteruje sa tim "bidinzima".Puska treba da bude upasovana kako treba ali ne znaci da treba sanduk da bude zabetoniran za kundak.
Jedan od primera je sauer 200 str,sve se drzi na dva inbus srafa a cev spojena sa sandukom sa tri manja srafa.I mozes da skidas hiljadu puta i da menjas cevke i kundake i sve ce isto biti.I jos puno takvih primera ima kako kod lovackih tako i kod sportskih oruzja.A nista specijano tu nema,kundaci su drveni kao i ostali.

KizaNK

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #10 on: October 06, 2017, 10:26:45 PM »
Interesuje me misljenje da li moze beding u nekoj varijanti ili slucaju da pravi problem prilikom preciznosti ?
Znaci da puska bude precizna ,a sa bedingom umesto da to popravi ono bude mnogo gore .
Kad uzmemo milion primera "starih" zastava kod nasih lovaca od kojih niko ni ne zna sta je plivajuca cev ,a dodiruje drvo celom duzinom kako cev tako i ostale delove ,a i dalje su precizni ,mislim da beding ne moze praviti problem kako god i od koga bio uradjen . Posebno jos kad dodamo da niko nije ni znao sta je beding pre 10-ak god ili jos vecina ne zna .
Da li je imao neko konkretan primer ?

hakerman

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #11 on: October 07, 2017, 07:39:39 PM »
Meni se na 223 grupa smanjila, tj grupiše u jednu tačku, pre bedinga pravio dve nepravilne grupice levo i gore desno, iaoko je cev bila free float...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

5.56 x 45

8