Author Topic: " KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE"  (Read 6574 times)

banebeograd

• Sniper Team Member
Re: " KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE"
« Reply #15 on: November 23, 2010, 07:06:31 PM »
Quote from: "Bogi"
ps.ovo je forum ljubitelja snajperskog oruzja, i oni ne moraju da budu po difoltu lovci, tako da je tvoja primedba o "potpisu"deplasirana,
pozz

Izvini ako sam pogresio, ja sam shvatio da zelis biti lovac
A u svakoj lovackoj prici takav recnik je neprimeren i nekorektan
pogresio si,
jer u mom potpisu ne pise nista pa nisi mogao ni da zakljucis da li sam zeleo da budem lovac.
osim toga , odakle ti izvlacis ta eticko-lovacka-recnicka pravila?
a i ne rece mi ni sta kaze edukacija i edukovani lovac na ona pitanja sto sam ti postavio,
- procentualno koliko je ranjenih ili mrtvih bilo obuceno u maskirno u nesrecama u lovu?
- kako izgleda tradicionalno ili po zakonu obucen lovac...
ti odgovori bi mi bas znacili cisto da jednog dana ako se odlucim da postanem lovac znam da li da se oblacim
po tradicionalno

ili po novom "edukovanim" fluorescentnim stilom

pozz

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #16 on: November 24, 2010, 07:20:31 AM »
"pogresio si,
jer u mom potpisu ne pise nista pa nisi mogao ni da zakljucis da li sam zeleo da budem lovac.
osim toga , odakle ti izvlacis ta eticko-lovacka-recnicka pravila?"

Nisam pogrešio !!!
Zar lično nisi podržao takav potpis ?  Probaj pročitati ono što si lično napisao. Ima tu nečega i izmedju redova.

Što se tiče ponudjenog (šta obući od ovoga), mislim da silno grešiš ! :D  :?
Ako želiš da budeš dosledan onoga "što pišeš i sa čime se slažeš", ne smeš se držati te skupe i "hvalitetne" variante. Budi originalan pa pravac u neku prodavnicu HTZ opreme, ili ti kako je ono tamo nazvaše (prodavnicu opreme za komunalce).
I budi originalan pa ne kiti temu odelom koje Rajko velikodušno ponudi drugom čoveku, ipak je to njegova ideja, poštujem autorska prava
Mišljenja sam da se odlično razumemo
Jedina razlika izmedju je što neki ostaše ceo život kontraši bez obzira što su svesni onoga o čemu pričaju, kontra im nekako sladja duhovna hrana
Da ne odemo u off prestajem sa komentarima na ovu temu a o etici,rečniku i pravilima lova ima dosta toga napisano.
Čitati, čitati, čitati........................

banebeograd

• Sniper Team Member
« Reply #17 on: November 24, 2010, 10:39:15 AM »
Quote from: "Bogi"

Nisam pogrešio !!!
Zar lično nisi podržao takav potpis ?  Probaj pročitati ono što si lično napisao. Ima tu nečega i izmedju redova.

Što se tiče ponudjenog (šta obući od ovoga), mislim da silno grešiš ! :D  :?
Ako želiš da budeš dosledan onoga "što pišeš i sa čime se slažeš", ne smeš se držati te skupe i "hvalitetne" variante. Budi originalan pa pravac u neku prodavnicu HTZ opreme, ili ti kako je ono tamo nazvaše (prodavnicu opreme za komunalce).
I budi originalan pa ne kiti temu odelom koje Rajko velikodušno ponudi drugom čoveku, ipak je to njegova ideja, poštujem autorska prava
Mišljenja sam da se odlično razumemo
Jedina razlika izmedju je što neki ostaše ceo život kontraši bez obzira što su svesni onoga o čemu pričaju, kontra im nekako sladja duhovna hrana
Da ne odemo u off prestajem sa komentarima na ovu temu a o etici,rečniku i pravilima lova ima dosta toga napisano.
Čitati, čitati, čitati........................
bogi sve se vise zapetljavas,
pogledaj profil "heckler_sniper" i na njemu ces naci to sto si meni "prisio"
u njegovom potpisu pise " UBIJAJ BRZO I ČISTO" i to ne "izmedju redova" vec jasno i glasno.
to sto ti osnovnu delatnost u lovu /ubijanje/ zoves nekim drugim imenom, meni je to skroz ok,
svako na to ima pravo.
uostalom i nato je svoju akciju ubijanja po srbiji nazvao "milosrdni andjeo".

rajko je ponudio to odelo isto tako jednom edukovanom "komunalcu" ciji je osnovni problem na svim ovojezickim lovackim forumima
kako ce da se obuce on i njegova okolina,
to je jedan obican licemer koji kudi sve sto je vojno od odece do oruzja,
/a na sred lovacke sobe mu ponosno stoji m76, naravno vojni u fulu, samo mu prigusivac falio hahah/
i koji isto tako kao i ti nije mogao da pokaze ni jedan argument da bi svoj licni stav potkrepio cinjenicama ,
kad mi budes odgovorio na ona gore dva puta postavljena pitanja / tradicija, zakon, statistika/ ja cu te uzeti za ozbiljnog sagovornika,
dokle god od tebe nema nikakvih argumenata ti izlazes strogo svoj licni stav, sa kojim ce neko da se slozi a neko/ja zasigurno/ naravno nece.

pozz

thunder11

• Administrator
  • Sniper Section Leader
    • http://www.snajperskimetak.org/
« Reply #18 on: November 24, 2010, 10:43:25 AM »
Vi ga baš zakuvaste! :D Ali da i ja kažem koju iako nisam lovac a vi me ispravite ako negde ne govorim kako treba.
Prva stvar je da ljudi kod nas vole neprimereno da se oblače i kad idu prodavnicu. Osnovno je pravilo da kad čovek koji izlazi iz svog stana bude ispeglan, obrijan i sa čistom obućom. To je opšta kultura a ne nešto što je zapad nama nametnuo. Smatram da lovci treba da budu primer kako se izlazi u prirodu jer svako mesto iziskuje adekvatnu odeću. Na žalost toga kod nas nema jer ne postoje pravila oblačenja ni za druge prilike pa se svi nakaradimo kako nam padne napamet.
Čini mi se da vojna uniforma donosi kvalitet koji je potreban nekome ko treba da se provlači kroz granje i ko veoma često ide po vlažnom i nepristupačnom terenu. Zato je ova vrsta odeće prvi izbor lovaca (sem niske cene). Lov nije sport već hobi, i svaki lovac bi trebalo da se potrudi da mu oprema bude što boljeg kvaliteta, jer lovac treba da voli kompletan ritual lova, ne samo onaj deo u kome ubire plod dugočasovnog pešačenja/čekanja. Meni je, naravno, veoma jasno zbog čega se mnogi ovde bune kad im se pomene maskirno odelo za oznakama jedinica naše vojske ali činjenica jeste da to izgleda veoma neprikladno kada se posmatra sa strane. Evo ja sam šumadijsko dete odraslo uz lovce ali ponekad vidim grupu koja izgleda klošarski. Mogu samo da zamislim šta pomisli onaj koji lovce vidi jednom godišnje.
Nadam se da nikog nisam uvredio jer mi to nije namera niti duševna hrana. :D

thunder11
Postoje li dvodjelni leupold nosaci,fiksni, a da su iz jednog dijela?
Blackadder: We\'re about as similar as two completely dissimilar things in a pod.

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #19 on: November 24, 2010, 07:17:49 PM »
Quote from: banebeograd
Quote from: Bogi
Nisam pogrešio !!!

bogi sve se vise zapetljavas,
pogledaj profil "heckler_sniper" i na njemu ces naci to sto si meni "prisio"
u njegovom potpisu pise " UBIJAJ BRZO I ČISTO" i to ne "izmedju redova" vec jasno i glasno.
to sto ti osnovnu delatnost u lovu /ubijanje/ zoves nekim drugim imenom, meni je to skroz ok,
svako na to ima pravo.
uostalom i nato je svoju akciju ubijanja po srbiji nazvao "milosrdni andjeo".

bogi u krivu si to je moj potpis a ne Banetov. Bane većina snajperista instruktra svojim učenicima da tako kažem Govore " UBIJAJ BRZO I ČISTO"  nadam se da svataš o čemu govorim
ja jesam snajperista početnik da tako kažem ali sam i ljubitelj lova i prirode.

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #20 on: November 24, 2010, 07:23:46 PM »
Quote from: "thunder11"
Vi ga baš zakuvaste! :D Ali da i ja kažem koju iako nisam lovac a vi me ispravite ako negde ne govorim kako treba.
Prva stvar je da ljudi kod nas vole neprimereno da se oblače i kad idu prodavnicu. Osnovno je pravilo da kad čovek koji izlazi iz svog stana bude ispeglan, obrijan i sa čistom obućom. To je opšta kultura a ne nešto što je zapad nama nametnuo. Smatram da lovci treba da budu primer kako se izlazi u prirodu jer svako mesto iziskuje adekvatnu odeću. Na žalost toga kod nas nema jer ne postoje pravila oblačenja ni za druge prilike pa se svi nakaradimo kako nam padne napamet.
Čini mi se da vojna uniforma donosi kvalitet koji je potreban nekome ko treba da se provlači kroz granje i ko veoma često ide po vlažnom i nepristupačnom terenu. Zato je ova vrsta odeće prvi izbor lovaca (sem niske cene). Lov nije sport već hobi, i svaki lovac bi trebalo da se potrudi da mu oprema bude što boljeg kvaliteta, jer lovac treba da voli kompletan ritual lova, ne samo onaj deo u kome ubire plod dugočasovnog pešačenja/čekanja. Meni je, naravno, veoma jasno zbog čega se mnogi ovde bune kad im se pomene maskirno odelo za oznakama jedinica naše vojske ali činjenica jeste da to izgleda veoma neprikladno kada se posmatra sa strane. Evo ja sam šumadijsko dete odraslo uz lovce ali ponekad vidim grupu koja izgleda klošarski. Mogu samo da zamislim šta pomisli onaj koji lovce vidi jednom godišnje.
Nadam se da nikog nisam uvredio jer mi to nije namera niti duševna hrana. :D

thunder11
thunder11 objasni bogiju kao iskusan vojnik prednost vojne opreme u lovu. Od većine lovačke koja se prodaje kod nas

Bato

• Sniper Team Member
« Reply #21 on: November 24, 2010, 11:36:00 PM »
Evo i ja da rečem dvije!
Maskirna odjeća služi onome što joj ime kaže i ima samo svrhu ako idete da lovite naoružane dvonožnjake.
Ne govorim o parama nego o stavu - ja uniformu NIKADA ne bi nosio u lovu, a maskirnu odjeću nikada jer nema potrebe za tim!

Hekler-Snajperu,
Ja ne shvatam šta znači to "brzo i čisto" što ti instruktori govore a sumnjam da i oni sami znaju!
Која стријела лети вјечно?

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #22 on: November 25, 2010, 03:12:07 PM »
Quote from: "Bato"
Evo i ja da rečem dvije!
Maskirna odjeća služi onome što joj ime kaže i ima samo svrhu ako idete da lovite naoružane dvonožnjake.
Ne govorim o parama nego o stavu - ja uniformu NIKADA ne bi nosio u lovu, a maskirnu odjeću nikada jer nema potrebe za tim!

Hekler-Snajperu,
Ja ne shvatam šta znači to "brzo i čisto" što ti instruktori govore a sumnjam da i oni sami znaju!
što se tiče  maskirne uniforme u lovu to je stav svakog pojedinca i njegov lični ukus.

"brzo i čisto" to moj prijatelj govori inače je završio vojnu akademiju u turskoj i njima su između ostalog govorili kada ubijaš neka to bude brzo i čisto, jer svaku sekundu koju se dvoumiš neprijatelju ostavljaš mogućnost za brzo reagovanje.

Bato

• Sniper Team Member
« Reply #23 on: November 25, 2010, 07:25:54 PM »
Quote from: "heckler_sniper"
Quote from: "Bato"
Evo i ja da rečem dvije!

Hekler-Snajperu,
što se tiče  maskirne uniforme u lovu to je stav svakog pojedinca i njegov lični ukus.

"brzo i čisto" to moj prijatelj govori inače je završio vojnu akademiju u turskoj i njima su između ostalog govorili kada ubijaš neka to bude brzo i čisto, jer svaku sekundu koju se dvoumiš neprijatelju ostavljaš mogućnost za brzo reagovanje.

Više ne sumnjam, jasno mi je da nemaju pojma što zbore ti instruktori...
Imao sam bolje mišljenje o turskoj školi, al vidim da su i oni van šot van kil šit!
Која стријела лети вјечно?

thunder11

• Administrator
  • Sniper Section Leader
    • http://www.snajperskimetak.org/
« Reply #24 on: November 25, 2010, 09:10:10 PM »
Quote from: "heckler_sniper"
thunder11 objasni bogiju kao iskusan vojnik prednost vojne opreme u lovu. Od većine lovačke koja se prodaje kod nas
Eh ja sam u mnogim stvarima iskusan ali vojnik sigurno nisam. Ono što sam ja mogao da vidim je da je vojnička uniforma poprilično kvalitetna ali i ružna jer se pravi po principu za sve uzraste i sva težinska i beztežinska stanja. Jedini deo opreme koji mi se stvarno sviđao je bio borbeni prsluk ali on je totalno neupotrebljiv za lov jer ima džepove za okvire.

thunder11
Postoje li dvodjelni leupold nosaci,fiksni, a da su iz jednog dijela?
Blackadder: We\'re about as similar as two completely dissimilar things in a pod.

ninoslavt

• Sniper Section Member
« Reply #25 on: November 26, 2010, 09:09:21 AM »
Dijelovi vojne opreme se bez pardona mogu koristiti u lovu. Da li se to nekome dopada ili ne je druga stvar. Nisu mozda najsrecniji izbor (ne znam zasto ne, ali eto...), ali sigurno je ekonomski faktor na njihovoj strani. Osim toga, napravljene su upravo za terensku eksploataciju. Imam dvojicu kolega koji su zaludjeni lovom. Jedan je "militantan" odnosno, koristi stare VRS uniforme iz rata jer mu se ne daju pare "na gluposti", a drugi je protvinik vojne mode mada koristi lovacke maskirne jakne i pantalone (razlicitih dezena), lovacki ves dzempere i slicno od neke firme iz Svedske.  I ko je ovdje u pravu? Zanimljivo je da se argumenti koji se spominju ovdje na forumu upravo redovno upotrebljavani i u njihovim prepucavanjima. Licno, boli me briga jer nisam lovac... :mrgreen:

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #26 on: November 26, 2010, 10:25:46 AM »
Quote from: "ninoslavt"
Dijelovi vojne opreme se bez pardona mogu koristiti u lovu. Da li se to nekome dopada ili ne je druga stvar. Nisu mozda najsrecniji izbor (ne znam zasto ne, ali eto...), ali sigurno je ekonomski faktor na njihovoj strani. Osim toga, napravljene su upravo za terensku eksploataciju. Imam dvojicu kolega koji su zaludjeni lovom. Jedan je "militantan" odnosno, koristi stare VRS uniforme iz rata jer mu se ne daju pare "na gluposti", a drugi je protvinik vojne mode mada koristi lovacke maskirne jakne i pantalone (razlicitih dezena), lovacki ves dzempere i slicno od neke firme iz Svedske.  I ko je ovdje u pravu? Zanimljivo je da se argumenti koji se spominju ovdje na forumu upravo redovno upotrebljavani i u njihovim prepucavanjima. Licno, boli me briga jer nisam lovac... :mrgreen:
ukusi su različiti i o njima netreba raspravljati, svako ima svoje, neko se udobnije osjeća u vojnoj uniformi neko u lovačkoj.

swift

• Sniper Team Member
« Reply #27 on: November 28, 2010, 09:26:50 AM »
Ufff..ovde se ukuvalo sve i svasta.
Kao kad njih 10 kuvaju riblju corbu i svako po nesto doda.
Sada sam i zaboravio sta je sustina teme.

Al' ajde i ja da dodam malo nesta... u tu corbu.

Vojna uniforma da, maskirna vojna ne.
I bez zvanicnih grbova, oznaka jedinica, cinova.
Isto vazi i za policijsko plave.

Kamuflazna lovacka za guske i patke na doceku na cekama svih vrsta i sl.- Da.
Ali za svako kretanje kroz loviste u cilju lovacki aktivnosti, obavezno podrzavam markere.
Zagovaram bezbednost u lovu i jasni orange markeri su po meni
nezaobilazni deo odece svih grupnih lovova.

A za definisani stil oblacenja lovaca u Srbiji...joj.
Posle lova, u kafani, domacin ce dati 2000-3000 din. za muziku, ali nece kupiti adekvatnu odecu za lov. Mentalitet.
Procice jos dosta vekova pre nego sto ce Srbin vezati kravatu kad krene u lov. A pitanje je i dali treba.
Stil na koji smo mi navikli je nemacka skola narodne nosnje srednje Evrope.
Ko je nama kriv sto funkcionalno ne doradimo anteriju, jelek, dolamicu, bridz pantalone , sajkacu u lovacke svrhe.
Bila bi to lepa unoforma.

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #28 on: November 28, 2010, 09:59:45 AM »
Quote from: "swift"
Ufff..ovde se ukuvalo sve i svasta.
Kao kad njih 10 kuvaju riblju corbu i svako po nesto doda.
Sada sam i zaboravio sta je sustina teme.

Al' ajde i ja da dodam malo nesta... u tu corbu.

Vojna uniforma da, maskirna vojna ne.
I bez zvanicnih grbova, oznaka jedinica, cinova.
Isto vazi i za policijsko plave.

Kamuflazna lovacka za guske i patke na doceku na cekama svih vrsta i sl.- Da.
Ali za svako kretanje kroz loviste u cilju lovacki aktivnosti, obavezno podrzavam markere.
Zagovaram bezbednost u lovu i jasni orange markeri su po meni
nezaobilazni deo odece svih grupnih lovova.

A za definisani stil oblacenja lovaca u Srbiji...joj.
Posle lova, u kafani, domacin ce dati 2000-3000 din. za muziku, ali nece kupiti adekvatnu odecu za lov. Mentalitet.
Procice jos dosta vekova pre nego sto ce Srbin vezati kravatu kad krene u lov. A pitanje je i dali treba.
Stil na koji smo mi navikli je nemacka skola narodne nosnje srednje Evrope.
Ko je nama kriv sto funkcionalno ne doradimo anteriju, jelek, dolamicu, bridz pantalone , sajkacu u lovacke svrhe.
Bila bi to lepa unoforma.
Tema je trebala biti dali se za male pare može kupiti vojna oprema koja je pogodna za lov.

walker

• Sniper Team Member
« Reply #29 on: December 02, 2010, 09:45:19 PM »
Ljudi,u redu necemo ici u lov u uniformi (ja, Bogu hvala, i nisam lovac). Ali, ko sto rece @Bane kako da se obucemo a da to bude "politicki korektno"? Zasto bi trebalo da se veze kravata? Sta fali Englezima koji u lov TRADICIONALNO idu u gumenim cizmama, sakou od tvida i plisanim pantalonama? Ili Francuzi koji povazdan nose onaj "dubon" i kacket? Ili se nekome ovde dize na tirolske sesirice i dokolenice?
Dajte bre, uozbiljite se. U svakom katalogu lovacke opreme imate sijaset kamuflaznih uzoraka (Woodland, Mossy Oak, Realtree...) i to od vrlo rtenomiranih proizvodjaca. U Cabellas-u se nude cizme za lov na curke kod kojih su cak i djonovi kamuflazni!!! Valjda da sirota 'tica ne napadne lovca?!?
Za statistike u SAD ne znam, ali u Srbiji NIJEDAN incident u lovu koji je imao sudski epilog nije nasao da je uzrok ili zancajni udeo imao nacin oblacenja lovca (izvor podataka je dugogodisnji sudski vestak-balisticar pri VS Srbije). Cak nije bilo ni objasnjenja tipa "losa vidljivost". U nekim slucajevima, odbrana okrivljenog je igrala na tu kartu (recimo kada je povredjena zena u njivi, u pognutom polozaju, odevena u braon-sivu odecu) ali je rekonstrukcijom i vestacenjem utvrdjeno da je lovac jednostavno bio nepromisljen i brzoplet i da bi u istim uslovima pucao i u kravu ili psa. Znaci, ukljucite onaj aparat izmedju usiju a lovacku modu prepustite licnom stilu lovca. Na kraju, opstace ono sto ima upotrebnu vrednost.