Author Topic: " KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE"  (Read 6573 times)

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
" KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE"
« on: November 17, 2010, 12:59:44 PM »
Dali je moguće za recimo nekih 66 Eura ili 130 KM kupiti solidnu opremu za lov. Pošto se u BiH nalazi mnoštvo buvljaka krenuo sam u obilazak par njih recimo u Konjicu i Vrapčićima kod Mostara. našao sam novu  opremu vojnu naravno koja se može koristiti za lov i to:
1. šarena torbica za razne namjene 5 KM
2. borbeni ranac Ex JNA 5 KM
3. maskirna jakna 2 kom 60 KM
4. košulje sive Njemačka vojska 2 kom 10 KM
5. košulja HV siva 10 KM
6. dvoje pantalone maskirne i zelene 30 KM
7. džemper zeleni 10 KM.
Koliko para toliko i muzike.
1. šarena torbica za razne namjene 5 KM

2. borbeni ranac Ex JNA 5 KM

3. maskirna jakna 2 kom 60 KM

4. košulje sive Njemačka vojska 2 kom 10 KM

5. košulja HV siva 10 KM

6. dvoje pantalone maskirne i zelene 30 KM

7. džemper zeleni 10 KM.

Danijel

• Sniper School Graduate
  • **
Re: " KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE"
« Reply #1 on: November 17, 2010, 07:18:23 PM »
Jako mi se svidja ta maskirna torbica.bila bi idealna za mene kada idem da obilazim teren,nosim samo dvogled i flasicu vode i digitalac.bolje resenje od ranca jer ne mora dvogled da se nosi oko vrata a iz torbice se brzo vadi.

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #2 on: November 17, 2010, 07:57:04 PM »
Quote from: "Danijel"
Jako mi se svidja ta maskirna torbica.bila bi idealna za mene kada idem da obilazim teren,nosim samo dvogled i flasicu vode i digitalac.bolje resenje od ranca jer ne mora dvogled da se nosi oko vrata a iz torbice se brzo vadi.
Jesi probao da prepraviš torbicu od MC 1 zaštitin komplet za građane, postavit cu ti slike torbice koju sam prepravio. Borbeni ranac se može nositi kao torbica.

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #3 on: November 17, 2010, 09:56:24 PM »
Naslov teme je idejno dobar i tacan ali iz njenog sadrzaja sledi da moram uputiti dozu kritike jer nije eticki koristiti delove vojne uniforme u oblacenju jednog lovca. Ta moja kritika se odnosi samo na one stvari koje su radjene u klasicnoj maskirnoj sari.
Poznato nam je i to da se needukovani pojedinci pojavljuju u lovistima obuceni u ove i slicne vojne uniforme na kojima cak ni oznake jedinica nisu skinute.
Znam da nuzda zakon menja, znam da su ekonomske prilike ucinile svoje ali je ipak vreme da se menjamo. Lov je u celom svetu privilegija bogatih tako da ne postoji objasnjenje NEMAM i NE MOGU KUPITI. Lov nije obaveza i time se ne moramo baviti ukoliko nismo u mogucnosti da ispostujemo najobicnije norme i kodeks ponasanja jednog lovca.
Pokusajte da zamislite sliku nekog vaseg rodjaka u buducnosti (nakon 50ak godina), sedi i gleda sliku svoga dede na koga bi da bude vrlo ponosan jer i sam voli lov i drustvo
Slika je iz lova, drustvo pogolemo, lovina na zemlji a dedi na ramenu maskirne uniforme oznaka neke padobranske
Taj vas naslednik je garant u nedoumici sta da kaze drustvu jer ni sam nije siguran gde je slikano, u lovu ili ratu.....
vredi razmisliti

walker

• Sniper Team Member
« Reply #4 on: November 17, 2010, 10:35:08 PM »
@bogi
Lov je mozda privilegija ali je i pravo. Ne kazem da gresis, samo razmisli o zemljama koje imaju lovacku populaciju vecu od broja stanovnika na Balkanu.
U SAD, Kanadi pa i Francuskoj nije uopste retkost videti coveka u standardnoj kamuflazi ili dzinsu kako lovi iako ima skupu pusku i terenski auto. Tzv. lovacki bonton ne moramo da prepisujemo iz bavarskih navika da se na vepra ili fazana ide odeven kao Kekec (sa spilhoznama i perom u sesiru).
Mnogo bitnija je bezbednosna kultura i postovanje prirode, izbegavanje pucanja kada hitac nije siguran, konzumacija alkohola tek po zavrsetku lova i slicno. Narocito za mladje lovce je bitno da se "ne primaju" na peckanja zbog neuspeha, da budu pazljivi i da ne pucaju po savku cenu u "nesto" sto susuka u grmlju. Ako se to sredi, lako cemo za lovacku modu i tip sesira  :cool:
Sto se tice brige kako ce na slike iz lova gledati potomci, bas me zanima jesi li na slici svoga dede od pre rata video da je nosio specijalno lovacko odelo? Ako jesi, deda je sigurno pripadao finansijski dobrostojecoj eliti jer se u lov i tada islo sa onim sto je neko mogao sebi da priusti, Taj stav pomalo lici na ono "Sta ti trazis na ski-stazi ako nemas Atomic daske?"
Lov sigurno nije za sport za svakoga, ali ako neko i zaluta u taj svet brzo ce odustati. Interes lovaca i jeste da se taj sport omasovi, ne da bi vise ljudi jurilo meso po sumi vec da bi veci broj zavoleo prirodu i zivotinje makar i ne nosili puske i cojana odela.

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #5 on: November 18, 2010, 09:23:41 AM »
Quote from: "walker"
@bogi
Lov je mozda privilegija ali je i pravo. Ne kazem da gresis, samo razmisli o zemljama koje imaju lovacku populaciju vecu od broja stanovnika na Balkanu.
U SAD, Kanadi pa i Francuskoj nije uopste retkost videti coveka u standardnoj kamuflazi ili dzinsu kako lovi iako ima skupu pusku i terenski auto. Tzv. lovacki bonton ne moramo da prepisujemo iz bavarskih navika da se na vepra ili fazana ide odeven kao Kekec (sa spilhoznama i perom u sesiru).
Mnogo bitnija je bezbednosna kultura i postovanje prirode, izbegavanje pucanja kada hitac nije siguran, konzumacija alkohola tek po zavrsetku lova i slicno. Narocito za mladje lovce je bitno da se "ne primaju" na peckanja zbog neuspeha, da budu pazljivi i da ne pucaju po savku cenu u "nesto" sto susuka u grmlju. Ako se to sredi, lako cemo za lovacku modu i tip sesira  :cool:
Sto se tice brige kako ce na slike iz lova gledati potomci, bas me zanima jesi li na slici svoga dede od pre rata video da je nosio specijalno lovacko odelo? Ako jesi, deda je sigurno pripadao finansijski dobrostojecoj eliti jer se u lov i tada islo sa onim sto je neko mogao sebi da priusti, Taj stav pomalo lici na ono "Sta ti trazis na ski-stazi ako nemas Atomic daske?"
Lov sigurno nije za sport za svakoga, ali ako neko i zaluta u taj svet brzo ce odustati. Interes lovaca i jeste da se taj sport omasovi, ne da bi vise ljudi jurilo meso po sumi vec da bi veci broj zavoleo prirodu i zivotinje makar i ne nosili puske i cojana odela.
Walker slažem se sa tobom al ovom temom sam pokušao reći da nije bitna skupa oprema za lov već naprotiv da se na buvljacima može kupti oprema po duplo ili čak troduplo manjim cjenama a koja će biti efikasna kao i ona skupa.

banebeograd

• Sniper Team Member
« Reply #6 on: November 21, 2010, 04:20:43 PM »
Quote from: "Bogi"
Naslov teme je idejno dobar i tacan ali iz njenog sadrzaja sledi da moram uputiti dozu kritike jer nije eticki koristiti delove vojne uniforme u oblacenju jednog lovca. Ta moja kritika se odnosi samo na one stvari koje su radjene u klasicnoj maskirnoj sari.
Poznato nam je i to da se needukovani pojedinci pojavljuju u lovistima obuceni u ove i slicne vojne uniforme na kojima cak ni oznake jedinica nisu skinute.
Znam da nuzda zakon menja, znam da su ekonomske prilike ucinile svoje ali je ipak vreme da se menjamo. Lov je u celom svetu privilegija bogatih tako da ne postoji objasnjenje NEMAM i NE MOGU KUPITI. Lov nije obaveza i time se ne moramo baviti ukoliko nismo u mogucnosti da ispostujemo najobicnije norme i kodeks ponasanja jednog lovca.
Pokusajte da zamislite sliku nekog vaseg rodjaka u buducnosti (nakon 50ak godina), sedi i gleda sliku svoga dede na koga bi da bude vrlo ponosan jer i sam voli lov i drustvo
Slika je iz lova, drustvo pogolemo, lovina na zemlji a dedi na ramenu maskirne uniforme oznaka neke padobranske
Taj vas naslednik je garant u nedoumici sta da kaze drustvu jer ni sam nije siguran gde je slikano, u lovu ili ratu.....
vredi razmisliti
kad god se pomene lov stvore se i "eticari" koji vole da drugima namecu pre svega nepisana pravila i svoje vidjenje tradicije lovstva.
o toj temi se pisalo na svim ovo jezickim lovackim forumima i uvek se nadju oni koji podrzavaju ili opovrgavaju ideje a ne pravila o tome kako jedan balkanski lovac treba da izgleda i sta je primereno a sta nije .
kao jedna od prvih delatnosti nastala njegovom zeljom za prezivljavanjem lov je od potrebe do danasnjeg vremena konacno postao i hobi,
a evo sad prvi put cujem i da je lov danas "privilegija bogatih"
znaci kod nas na balkanu ima vise bogatuna nego sam ja do sada mislio, kukala majka onom miskovicu koliko mu je konkurencija.
kazes "needukovani pojedinci" u lovistu?
pa kako je to moguce da nekoga ko se obukao po svojoj volji ti nazivas needukovanim?
sta je to sto je tebe kvalifikovalo da nekoga proglasavas needukovanim?
predpostavljam da edukovani dolaze sa caksirama uvucenim u carape , sesiricima sa perom i gomilom znacaka na njemu?
jesu li to ti edukovani?
vrhunac licemerja kod "eticara" je sto maltene svaki od njih u svom ormanu ima i vijetnamku/alfa i druge/ koju sa ponosom nosi i u slobodno vreme,
kao ona je lovacka a one druge vojne one su totalno neeticke cccc
o oblacenju u lovu se moze pricati na taj nacin kad se donese neki zakon koji ce da regulise tu oblast,
ovako kako se sada cini po raznim forumima sve ono sto ne utice negativno na sigurnost u lovu i sto je licna odluka svakog lovca ne bi trebalo da bude razlog da se ljudi diskriminisu zbog onoga u cemu se u lov krenuli.
ili mozda mislis da kako je lov privilegija bogatih sirotinja i ne treba da izlazi u lov jer nisu obuceni po tvom ukusu...

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #7 on: November 22, 2010, 08:31:47 AM »
vredi razmisliti
Bogi ovu temu sam i postavio zbog pojedinaca kao što si ti, koji imaju mišljenje poput tebe da je lov za bogatune i da je privilegija. E zbog toga sam postavio ove slike i cijene da bih im pokazao kako oprema nije skupa a može poslužiti za lov.

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #8 on: November 22, 2010, 10:26:07 AM »
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Još malo vremena da prodje i ovde se može steći utisak da pripadam najvišem dzet setu........
Iz vaših usta u Božje uši pa nek doživim , neću da se žalim , budite sigurni
Ali i tada kao i sada tvrdo ostajem na liniji koja je po mom ličnom ubedjenju najrealnija.
Treba li izvoditi dokaze da je maskirna uniforma napravljena za borbene aktivnosti sa željom da budete neupadljivi ???
Naravno da ne treba !
Onda je logičan odgovor na sve gore pomenuto da ste pre svega sa aspekta bezbednosti na APSOLUTNO POGREŠNOM KOLOSEKU.
To je PRVI i osnovni razlog za izbegavanje tih šara
Koliko ja znam, a ispravite me, sve vojne i policijske uniforme su takvog konstrukcijskog resenja da je jedini cilj da ga ljudsko oko ne registruje.
A zar gospodo nije glavni moto da vas kolega lovac koji je tu negde pored vas ODLIČNO VIDI ?
Ako je cena pomenute, najbitnija odlika za kupovinu onda se grdno varate jer niko nije ukalkulisao kolika se cena plaća kad do nesreće dodje. Barem su informacije na netu dostupne i može se besplatno edukovati u tom kontekstu

"pa kako je to moguce da nekoga ko se obukao po svojoj volji ti nazivas needukovanim?
sta je to sto je tebe kvalifikovalo da nekoga proglasavas needukovanim?"

Problem i lezi u tome što je po njegovoj volji, neće moći više po njegovoj volji, jer njegova volja ugrožava moju bezbednost

"o oblacenju u lovu se moze pricati na taj nacin kad se donese neki zakon koji ce da regulise tu oblast"
Koliko ja znam u Srbiji su obavezne fluorescentne oznake, ne znam gde vi lovite, ali bez obzira na to moram postaviti pitanje zar vam je zakon potreban da biste prihvatili da se neko pored vas bezbedno oseća?

"Walker slažem se sa tobom al ovom temom sam pokušao reći da nije bitna skupa oprema za lov već naprotiv da se na buvljacima može kupti oprema po duplo ili čak troduplo manjim cjenama a koja će biti efikasna kao i ona skupa."
Ovde samo želim da pitam KOJU TO EFIKASNOST ŽELIŠ DA POSTIGNEŠ ?

heckler_sniper

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #9 on: November 22, 2010, 12:24:36 PM »
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Još malo vremena da prodje i ovde se može steći utisak da pripadam najvišem dzet setu........
Iz vaših usta u Božje uši pa nek doživim , neću da se žalim , budite sigurni
Ali i tada kao i sada tvrdo ostajem na liniji koja je po mom ličnom ubedjenju najrealnija.
Treba li izvoditi dokaze da je maskirna uniforma napravljena za borbene aktivnosti sa željom da budete neupadljivi ???
Naravno da ne treba !
Onda je logičan odgovor na sve gore pomenuto da ste pre svega sa aspekta bezbednosti na APSOLUTNO POGREŠNOM KOLOSEKU.
To je PRVI i osnovni razlog za izbegavanje tih šara
Koliko ja znam, a ispravite me, sve vojne i policijske uniforme su takvog konstrukcijskog resenja da je jedini cilj da ga ljudsko oko ne registruje.
A zar gospodo nije glavni moto da vas kolega lovac koji je tu negde pored vas ODLIČNO VIDI ?
Ako je cena pomenute, najbitnija odlika za kupovinu onda se grdno varate jer niko nije ukalkulisao kolika se cena plaća kad do nesreće dodje. Barem su informacije na netu dostupne i može se besplatno edukovati u tom kontekstu

"pa kako je to moguce da nekoga ko se obukao po svojoj volji ti nazivas needukovanim?

Problem i lezi u tome što je po njegovoj volji, neće moći više po njegovoj volji, jer njegova volja ugrožava moju bezbednost

"o oblacenju u lovu se moze pricati na taj nacin kad se donese neki zakon koji ce da regulise tu oblast"
Koliko ja znam u Srbiji su obavezne fluorescentne oznake, ne znam gde vi lovite, ali bez obzira na to moram postaviti pitanje zar vam je zakon potreban da biste prihvatili da se neko pored vas bezbedno oseća?

"Walker slažem se sa tobom al ovom temom sam pokušao reći da nije bitna skupa oprema za lov već naprotiv da se na buvljacima može kupti oprema po duplo ili čak troduplo manjim cjenama a koja će biti efikasna kao i ona skupa."
Evo ovako, jakna M65 je po meni efokasnija od standardne lovačke bilo da je maskiran ili zelena, takođe i pantalone iz jednog razloga što su komotne veći džepovi, dok su lovačke uže i manji džepovi. Slažem se stobom u jednom a to je da svaki lovac nosi florescentni šešir ili traku. Pa zašto većina lovaca uzima vojnu jaknu M65 zelenu kao i pantalone?

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #10 on: November 22, 2010, 06:51:21 PM »
E bas fino, poceli smo i da se slazemo oko nekih stvari (mislim na fluo oznake), medjutim tek sad sam primetio da se ispod svakog vaseg posta nalazi :
      " UBIJAJ BRZO I ČISTO"

Ovo ne moze i ne sme biti potpis jednog lovca. Lovac nikad nece ubiti, lovac ce odstreliti

banebeograd

• Sniper Team Member
« Reply #11 on: November 22, 2010, 11:23:03 PM »

za pocetak sve sto doprinosi bezbednosti treba upraznjavati, ali....

ti cas pominjes tradiciju cas zakon,
pa ajde za pocetak cisto da i to resimo ,docaraj mi
prvo
kako bi to balkanski ili da budemo precizniji ex yu lovac trebao po tvome tradicionalno da izgleda,
sta je to sto lovacka tradica ovih prostora obavezuje sto se izgleda tice.
i drugo
koji je to zakon regulisao izgled lovca u toku lovu,
osim naravno tvog edukovanog i estetskog pri tome i licnog utiska.

e sad usput kad si vec resio da mi sve to pojasnis reci mi procentualno u koliko nesrecnih slucajeva je osteceno lice u lovu bilo obuceno u vojno maskirno odelo ,
i u kolikoj meri je to a ne nesto drugo prouzrokovalo nesrecu u lovu????
opste je poznato da pravila lova regulisu kad i pod kojim okolnostima je ispravno pucati,
i naravno kad se ta pravila penebregnu desavaju se nesrece,
primer , zadnji slucaj od pre desetak dana,
coveka lovci umalo upucali u sopstvenoj kuci, sad ces ti da kazes, mozda je bio u maskirnoj pidzami.
ili mozda ih je neverovatno podsetio na ogromnog zeca,
naravno sve je to moguce sve, pogotovo kad se unese malo vise mucenice u zeludac ili kad se ne brini ni o cemu osim da se puca kao na divljem zapadu.
posto si se dovatio i definisanja zasta je u osnovi vojna uniforma napravljena , tj da bi se ostao neprimecen od strane nazovi neprijatelja, da li bi podsetio i na osnovno pravilo lova da se ne puca ako divljac nije jasno vidljiva, da se ne puca u zbun, kroz nepregledno granje i slicno,
NE PRIDRZAVANJE PRAVILA LOVA  prouzrokuje nesrecu,
a ne oblacenje po prilici, zelji ili moranju lovaca....

ps.ovo je forum ljubitelja snajperskog oruzja, i oni ne moraju da budu po difoltu lovci, tako da je tvoja primedba o "potpisu"deplasirana,
pozz

Snowman

• Sniper Section Leader
« Reply #12 on: November 23, 2010, 04:53:05 AM »
101 % si u pravu Bane. Sve statistike iz Sjev. Amerike vs. kamuflaza vs. blaze orange
potvrdjuju da nema razlike vs. uspjeha u lovu i procenata nesreca. Problem je "ljudski faktor",
a ne odijelo.
Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas
neugasivom svijetloscu spoznanja istine.

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #13 on: November 23, 2010, 01:50:09 PM »
Kao sto lovacki karabin nikad ne moze bez prepravke postati snajperska puska tako ni covek koji poseduje snajpersku pusku bez edukacije nece biti lovac.
I za jednu i za drugu aktivnost potrebno je vreme za edukaciju
Zao mi je sto neki nemaju vremena i zele glavom groz zid u lovacki svet, ipak nesto se mora i nauciti

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #14 on: November 23, 2010, 01:56:54 PM »
ps.ovo je forum ljubitelja snajperskog oruzja, i oni ne moraju da budu po difoltu lovci, tako da je tvoja primedba o "potpisu"deplasirana,
pozz

Izvini ako sam pogresio, ja sam shvatio da zelis biti lovac
A u svakoj lovackoj prici takav recnik je neprimeren i nekorektan