Author Topic: Glock 21 & other gear..  (Read 4465 times)

vvvdemolition

• Sniper School Graduate
  • **
Glock 21 & other gear..
« on: September 15, 2009, 09:57:20 PM »

Evo polako se uvecava i kompletira moja oprema vezana za Glock.
Tu su dva nova okvira i noz, jos mi ostaje mozda samo da nabavim takticko svetlo od Gloka ili
mozda nekog drugog proizvodjaca. To ostaje da vidim na sajmu koji ce uskoro biti u Novom Sadu.

thunder11

• Administrator
  • Sniper Section Leader
    • http://www.snajperskimetak.org/
Re: Glock 21 & other gear..
« Reply #1 on: September 17, 2009, 01:57:43 PM »
Veoma lepa kolekcija. Nož sa slike sam držao u ruci i stekao sam utisak da se radi o veoma kvalitetnom nožu. Cena mu je bila oko 3k ako se ne varam. Za te pare nema bolje.
Svaka čast Demolition :D

thunder11
Postoje li dvodjelni leupold nosaci,fiksni, a da su iz jednog dijela?
Blackadder: We\'re about as similar as two completely dissimilar things in a pod.

ivek 3paddic

• Sniper Team Member
« Reply #2 on: October 28, 2009, 09:52:34 PM »
Lepa kolekcija ,lepa slika nema šta!!!
Kako se pokazao nož ako je korišćen u terenskim uslovima,kako se oštri,koji je čelik i cena

vvvdemolition

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #3 on: October 30, 2009, 09:00:13 AM »
E sto se tice noza materijal je opruzni celik sa 55HRC prevucen fosfatom.
Pre upotrebe sam dodatno sredio ostricu, posto fabricka ostrica zadovoljava za samo neke grublje poslove.
Noz je odlican za sve moguce slucajeve spremanja hrane ili rada okoi divljaci (prekracivanje muka, deranje,).
Po obliku i konstrukciji se vidi da potice od vojnog bajoneta, vrh ima i laznu drugu ostricu koji mnogi i naknadno
 ostre radi bolje mogucnosti probijanja materijala. Kako je drska od polimera a i sirina seciva nije velika ,
ukupna masa noza je manja od slicnih izvedbi ili pak drugih kokstrukcija. Manja masa zanci da neces moci sa njim
da bijes po deblima ili da cepas drva za logorsku vatru ko sto se radi na nekom kampovanju ili sl.
Ostrnje noza ide dosta lako obican cetvrtasti kamen za ostrnjene alata i nozeva odradi posao 100%,
 i odrzavanje nista lakse samo deo ostrice drzi suvim ili namazanim nekim uljem da sprecis rdju i to je to.

CZ550

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #4 on: December 03, 2009, 02:16:00 PM »
Ja takodjer posjedujem ovaj noz i sta da kazem savrsenstvo bez mane: on je jedan od najpovoljnijih nozeva od visokougljicnog celika sto se moze kupiti uopce (platio sam ga 20 Eur u trgovini) moze apsolutno podnijeti sva moguca terenska maltretiranja (kopao zemlju,  cjepao drva i grane s njim), slovi kao jedan od boljih nozeva za prezivljavanje kao i  jedan od najboljih nozeva za bacanje koji je savrseno izbalansiran za to ako vas zanima ta disciplina  :-)
Jedina mi je mana od ovog noza navlaka koja dobro drzi noz  ali sira je od ostrice te noz dosta lupa u njoj , mene to dosta smeta pri hodu po neravnom terenu i trcanju, pa cu potraziti drugu  kožnu navlaku za ovaj noz.

Ovo mi je best buy noz koji se moze apsolutno koristiti za sve.

Moj Glock  uz Gerber i Swiss army nozic
« Last Edit: December 04, 2009, 04:21:05 PM by CZ550 »

BR

• Sniper Team Leader
« Reply #5 on: December 03, 2009, 09:00:40 PM »
Paa, sad, ne da ne mogu da se slozim, nego uopste.. Glock noz spada u najgore nozeve u svakoj cenovnoj kategoriji, a jedina namena mu je da bude jeftinio borbeno oruzje.. Glock pravi odlicne pistolje, ali o nozevima nista ne zna..

vvvdemolition

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #6 on: December 03, 2009, 09:45:15 PM »
Dobro de sad nije bas "savrsenstvo bez mane" ,to bi bilo preterivanje. :cool:
A pokusao sam malo i sa bacanjem , ni u ovoj disciplini ne blista ,za to postoje namenski nozevi raznih izvedbi i cena.
Kao sto rekoh noz lici na bajonet pa mu je tu negde i primena, ali svakako nije los za upotrebu u nekim razumnim granicama, sta vise odlican!
Pokusavam da govorim iz dosadasnjeg iskustva bez preterivanja i licnih predrasuda, i da ne velicam a ni da ne kudim bez  kakvih takvih argumenata jer onda rasprevi nebi bilo kraja...

CZ550

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #7 on: December 04, 2009, 04:51:12 AM »
Naravno da ima puno boljih nozeva , daleko od toga, ali za 20 eura nema kvalitetnijeg noza za kupiti tj da je od tako kvalitetnog materijala (zapravo ima  ako nabavite kukuri iz Nepala koji je rucni rad za cca 60 $).
Vjestina bacanja ovisi o puno vjezbe,  biti ce ti potrebno nekoliko istih nozeva da stalno ne ides po jedan te isti kad vjezbas :-),  ovisi s koliko metara bacas, koliko okretaja pravi noz, te kako ga drzis .
Evo da ne pricam bez veze par linkova o glocku a i mozete ih puno naci na internetu

O bacanju glocka i nozeva uopce,imas upute i o bacanju.
http://www.knifethrowing.info/glock_throwing_knife.html

extremno testiranje nozeva, pogledajte kako stoje daleko skuplji nozevi u odnosu na glock
http://www.knifetests.com/glock81fieldknifed-test.html

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
« Reply #8 on: December 04, 2009, 04:20:51 PM »
Opruzni celik je odlican materijal. Mnogo bolji od mnogih napucanih i navikanih,sa onim komplikovanim nazivima koji treba da po automatici opravdaju zvucno ime neke firme. I cenu naravno.

Jako je bitan celokupan kvalitet noza,tek sporedna stvar dali je placen 20 ili 200 evra. Eura,ojra,evrova.

Vrlo verovatno da je debelo najbitnija stavka za vlasnika nekog noza,bar mislim da je tako ili bi trebalo da bude,jeste da je on jako zadovoljan sa svojom alatkom. I da zna njene limite i mogucnosti. Celici su u principu samo malo manje ili malo vise dobri.

Jednako bitna kao i ova najbitnija stavka jeste geometrija seciva i drske. I jos mali milion nekih stvari koje cine pravi noz.

Na polju celika koji se koriste za ovo o cemu je rec ,a to su rez i bod,prvenstveno rez,u poslednjih par stotina godina nista revolucionarno nije proizvedeno. Nista. Jedina revolucija jeste marketinska. Koliko nozeva-skoro isto toliko i marketing menadzera i poznavaoca materije. I svaka bitnija firma ima svoje You Tube fajlove sa uputstvima kako izlomiti i istupiti njihove nozeve.

Sto se mene tice,cisto laicki kao i sve prethodno sto sam napisao iznad a i ranije,za bacanje se koriste nozevi za bacanje,koji su pride i vrlo namenski. Za sve ostalo se koriste svi ostali,bolje ili losije. Slucajno poznajem coveka,i to vrlo dobro,koji je svojevremeno bio jako dobar u bacanju noza,a ubedljivo najbolje od svega se po njegovom misljenju pokazala obicna zasiljena armatura. Zapravo vuceni celik. Sem sto je jeftin do bola. I nije frka kad urnises vrata od poljskog cucavca,pa kad ti upadne tamo gde nisi nameravao. Nema zavrtanja rukava,samo se nasmejes.

Imam taj kukri koji se pominje,zaista vanserijski dobar materijal. I rez. Sve ostalo na njemu zahteva ozbiljnu prepravku.

I tako...kao i svaki prosecan stanovnik nase zemlje,onako laicki i bez ikakve lose namere.

vvvdemolition

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #9 on: July 14, 2010, 10:23:06 PM »
Bese to suncan dan ,ko stvoren da se ode malo do strelista posle duzeg vremena..

Razdaljina 15m kuzna meta , 10m silueta, cal. .45acp:)