Author Topic: BERETTA PX4 STORM  (Read 3019 times)

leptir

• Sniper Team Member
BERETTA PX4 STORM
« on: February 26, 2009, 07:42:21 PM »
BERETTA PX4 STORM

Dali je neko imao priliku da ovaj pištolj uporedi sa GLOK-om ili da ga testira.
Danas sam ga malo detaljnije pogledao i dovodi me u dilemu bereta ili glok.

Kada bi prodavac dozvolio mali test ja bih lako izabrao, ovako pomozite.

P.S.Što se gloka 17 tiče znam kako diše!!!

darkomit

• Sniper Team Member
Re: BERETTA PX4 STORM
« Reply #1 on: February 26, 2009, 08:58:58 PM »
A kako diše? Koliko daje za novac koji košta?
AQILA NON CAPIT MUSCAS!

ninoslavt

• Sniper Section Member
« Reply #2 on: February 26, 2009, 09:17:46 PM »
Buraz, sta da ti kazem. Licno i personalno ne podnosim Beretu iako imam jednu malu M-70. Storma sam samo uzeo u ruku i lijepo lezi, nema sta. Glok je provjereno rjesenje i kao sto sam kazes, poznajes ga u dusu. Opet, poznanik koji je policajac u LA mi se kune da ga nikada ne bi uzeo kao sluzbeni pistolj jer su dvojicu njegovih kolega na ulici utepali zbog problema sa 17-ma...
Moj neki sud bi bio da je bolje imati gloka. Mislim da storm nece bas imati neki dug zivot a ovaj drugi se proizvodi vec dugo i moze se naci mnostvo dijelova za njega.

triger

• Sniper Recruit
  • *
    • http://ipscnis.tripod.com
« Reply #3 on: February 27, 2009, 02:52:29 PM »
Sto se tice gloka mogu da kazem kao takmicar u ipsc-u da je veoma pouzdano i dobro oruzje imao sam prilike da ga bas koristim i nikakvih problema nije pravio cak smo i pravili jedan test gde smo pistolj maksimalno exploatisali tako sto ga nismo cistili a maksimalno koristili iz takmicenja u takmicenje i radio je bez greske, e sad mi smo taj pistolj zvali i sadiljka jer mu je ako tako mozemo da to nazovemo mana to sto kako se okvir prazni tako on sve vise skace u ruci. E sad ja to oruzje gledam vise kao takmicar negoli neko kome treba kao sluzbeno ili odbrambeno u svakom slucaju iako nemam iskustva sa doticnom beretom ja bih se odlucio za glok.Do prosle godine smo ga skoro svi koristili i klubu pa smo onda presli svi na ceskuzbrojavku sp-01 koja nam se odlicno pokazala.
Ne isplati se svadjati s budalama.
Prvo te spuste na svoj nivo pa te onda dotuku iskustvom!

leptir

• Sniper Team Member
« Reply #4 on: March 01, 2009, 07:50:09 AM »
Quote from: "darkomit"
A kako diše? Koliko daje za novac koji košta?

Vredi svake pare....

Nino kakav problem su ti policajci imali sa 17-esticama.Ja sam malte ne brdo metaka ispalio iz te šklopocije i nisam imao problema.

Hvala i opzdrav  svima !!!

P.S.Treba mi mišljenje od nekoga ko je koristio navedenu beretu.

banebeograd

• Sniper Team Member
« Reply #5 on: March 01, 2009, 08:30:17 AM »
Quote from: "leptir"
P.S.Treba mi mišljenje od nekoga ko je koristio navedenu beretu.
ima po nesto ovde
http://www.cz999.org/board/viewtopic.php?f=6&t=93

vvvdemolition

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #6 on: March 27, 2009, 07:48:20 PM »
Ako moze da pomogne moje iskustvo sto se tice Glock vs Beretta!
Ja posedujem glock 21 u .45ACP kalibru, dok zet ima 92FS 9mm para.
Kao prvo Bereta u normalnim uslovima funkcionise perfektno , a i sama izrada i zavrsna obrada su savrsenstvo masinske obrade..lepo lezi u ruci , obosgtrane komande nisani ok. Jedina zamerka joj je dugacki hod obaraca u DAO.
A sto se tice Glock-a kao prvo laksi je , lezi dosta dobro ali malko odskace bar ovaj kalibar gana to primorava. Ali to neznaci da je slabiji sto se tice preciznosti ili kontrole , nego samo to da mu treba vise vremena za sledeci hitac..
I konacno imao sam jedan peh sa glokom a da nisam ispalio ni metka sa njim , posto je vodjica opruge isto od plastike stopica koja se oslanja na ram se okrnjila pri redovnom nacinu rastavljanja bez ikakve upotrbe sile ili tako nesto. Jednostavno imala je malu gresku pri livenju,nista sto malo super lepka nije nije moglo dapopravi! Da zivim napolju lako bi nabavio celicnu..npr: IGB-Austrija pravi gomilu raznih friziranih delova.
I jos nesto sto se tice magacina tesko se ubacuju u pistolj kad su napunjeni sa  svih 13 metaka.
Pozdrav  od Vladimira narode!!

BERETA Px4 storm

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #7 on: September 29, 2010, 10:09:16 PM »
DRUGAR JA JE IMAM VEC CETIRI GODINE I NE BI JE MENJAO NI ZA JEDAN PISTOLJ (a pogledaj ovaj test, to sam kopirao sa neke stranice.
Test godine: Beretta PX4 Storm FS i G

Posle mesec dana testiranja od strane instruktora SAJ, u najtežim realnim uslovima eksploatacije i ispaljenih šest hiljada metaka, pištolji Beretta PX4 Storm pokazali su se kao ozbiljno i perspektivno službeno oružje

Na vojnom sajmu oružja MilliPol 2004. održanom u Kataru (Ujedinjeni Arapski Emirati), pojavila se prva ("nulta"), serija pištolja Beretta PX4 Storm, najavljena kao novi model za 2005. "Kalibar" je to objavio, obećavši da će o ovom modelu opširnije pisati, kada se kroz praksu i testiranje pokaže u pravom svetlu. Dve godine kasnije, posle uvođenja pištolja u serijsku proizvodnju, po prvi put kod nas, organizovan je krajnje zahtevan test, na koji je ovaj poznati italijanski proizvođač oružja, stavio dva primerka svog modela, kako bi dokazao da je reč o ozbiljnom i perspektivnom službenom oružju. Sa tvrdnjom da je reč zaista o prvoklasnom oružju, "Beretta" je predložila da se dva primerka pištolja PX4 Storm iz standardne proizvodnje, stave na raspolaganje instruktorima SAJ, tako što će se iz njih bez čišćenja, u najtežim realnim uslovima eksploatacije, pucati do otkaza. Za ovakav test, potrebno je da u narednih nekoliko meseci, kroz redovnu eksploataciju, ovi pištolji ispale po 30 do 50 hiljada metaka. Na test smo se uključili, posle mesec dana eksploatacije, kada je iz ova dva primerka ispaljeno po 3000 metaka, raznih proizvođača i laboracija, a evo kakvi su i prvi utisci.