Author Topic: povecanje kod ffp koncanica  (Read 1214 times)

Lady death

• Sniper School Graduate
  • **
povecanje kod ffp koncanica
« on: February 25, 2019, 09:43:45 PM »
Ako je na primer optika u ffp uvecanja 5 do 20 puta i ima u sredini plivajucu tacku koja po proizvodjacu pokriva 0.1 mil odnosno 1 cm na 100 metara,interesuje me sledece,da li se to odnosi na naj manje ili na maksimalno povecanje,ako se odnosi na naj manje da li postoji neka formula za racunanje koliko ce da pokriva na maksimalnom povecanju posto znamo da se koncanica podebljava  ???

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
Re: povecanje kod ffp koncanica
« Reply #1 on: February 25, 2019, 10:51:29 PM »
Pa to je i osnovna prednost optike sa koncanicom u prvoj fokalnoj ravni,da ti je vrednost podeoka (ili tacke) uvek ista sa povecanjem ili smanjenjem uvecanja.

Lady death

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #2 on: February 26, 2019, 12:23:20 AM »
Da,ali kad pogledam na maksimalnom uvecanju na sto metara cini mi se da tacka pokriva vecu povrsinu mete.

twingi

• Sniper Team Leader
« Reply #3 on: February 26, 2019, 07:06:05 AM »
Ona pokriva isto samo sto ti vidis vecu tacku. Kad povecas uvecanje kod FFP sve se proporcionalno uvecava, i koncanica i meta.

Lady death

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #4 on: February 26, 2019, 01:13:04 PM »
Znaci ako i na maksimalnom uvecanju pokriva 1 cm na sto metara na 500 metara bi trebalo da pokriva 5cm,pitam ovo jer sam do sada uvek koristio optike ili fiksnog uvecanja ili u sfp,a zapala mi je za oko jedna optika u ffp pa da bih znao posto mi treba za LR streljastvo.

twingi

• Sniper Team Leader
« Reply #5 on: February 26, 2019, 02:21:12 PM »
Tako je.

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
« Reply #6 on: February 27, 2019, 06:25:20 PM »
Ljudmila,da nije mozda SWFA SS 5-20x50 HD ?

Lady death

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #7 on: February 27, 2019, 09:25:22 PM »
Novi sajtron s tac 4-20 x 50 u ffp,ima ga u optik trejdu za 670 evra.

hakerman

• Sniper School Graduate
  • **
    • TNT
« Reply #8 on: March 05, 2019, 02:01:51 PM »
vrednost je uvek ista ako je deklarisana 0.1 MIL

stim da 1cm ne izgleda oku isto na 20x i 5x....

na 5x verujem da se ne vidi već samo krstić okolo....
A good shooter won’t make the rifle more accurate. Instead, the good shooter just reduces the amount of inaccuracy that can be introduced by having the rifle operated by a human.

ompdux

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #9 on: April 01, 2019, 05:22:29 AM »
Kako ide narucivanje iz optic trade-a iz Srbije? Da li postoje neka ogranicenja ili se samo placa postarina+carina?

Lady death

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #10 on: April 01, 2019, 08:35:12 PM »
Ja sam prosle godine narucio vorteksov dvogled od 270 evra sa tada naj jeftinijom postarinom od 50 evra,stigla je za desetak dana u Srbiju na carinu i sta se dalje dogadja,naplacuje se carina od 10 posto na ukupnu sumu,dvogled plus postarina znaci 32 evra na 320 evra ukupno sto daje cifru od 352 evra,onda na tu cifru 20 posto porez sto je 74 evra odnosno 426 evra ukupno,eto u kakvoj lopovskoj drzavi mi zivimo,umesto carina na osnovnu cenu od 27 evra i porez na osnovnu cenu od 54 evra sto je ukupno 351 evro oni naplacuju porez i na carinu i na postarinu i naplacuju carinu na postarinu,pa gde to ima,sta oni imaju sa postarinom,ja sam je platio Slovencima da mi je isporuce u Srbiju i ona je stigla za te pare u Beograd,ko njima daje pravo da carine i oporezivaju postarinu,bezobrazluk,sve idem ulicom i mislim ko mi ukrade 75 evra,a sto se tice optickih nisana stvar je sledeca, za one do 9 puta uvecanja isto treba dozvola kao i za one veceg uvecanja samo sto se za njih dozvola dobije za desetak dana a za one druge se ceka vise a cena dozvole je stotinak evra za obe vrste,sad, ta dozvola vazi 6 meseci i mozes da na nju uvezes vise nisana,najbolje da skupis vise ortaka koji hoce da kupe optiku i tako podelite pare za dozvolu.

zeljko radunovic

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #11 on: April 02, 2019, 09:03:20 AM »
     Vi ste još i dobri kod nas u Crnoj Gori je još - CRNJE ne dobija se dozvola ministarstva ekonomije za uvoz na taj način nego morao si dosad da im dostaviš profakturu o cijeni robe u ovo slučaju optičkog nišana a sad su i to ukinuli pa ti traže fakturu o plaćenoj robi pa ti tek onda daju dozvolu za uvoz i još te primoraju da ti neko ovlašćeno ,registrovano pravno lice udradi sav taj posao ( špediter ) a to je dodatnih 50 e. Nego ti je moj savjet da je ti tamo kupiš i dogovoriš se sa Teodorom (vlasnikom optik trade ) da ti je pošalje na neko takmičenje -kolo balkanske lige  po nekom takmičaru iz Slovenije i tako ćeš ušparat neki evro

ompdux

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #12 on: April 02, 2019, 06:27:38 PM »
Ja sam prosle godine narucio vorteksov dvogled od 270 evra sa tada naj jeftinijom postarinom od 50 evra,stigla je za desetak dana u Srbiju na carinu i sta se dalje dogadja,naplacuje se carina od 10 posto na ukupnu sumu,dvogled plus postarina znaci 32 evra na 320 evra ukupno sto daje cifru od 352 evra,onda na tu cifru 20 posto porez sto je 74 evra odnosno 426 evra ukupno,eto u kakvoj lopovskoj drzavi mi zivimo,umesto carina na osnovnu cenu od 27 evra i porez na osnovnu cenu od 54 evra sto je ukupno 351 evro oni naplacuju porez i na carinu i na postarinu i naplacuju carinu na postarinu,pa gde to ima,sta oni imaju sa postarinom,ja sam je platio Slovencima da mi je isporuce u Srbiju i ona je stigla za te pare u Beograd,ko njima daje pravo da carine i oporezivaju postarinu,bezobrazluk,sve idem ulicom i mislim ko mi ukrade 75 evra,a sto se tice optickih nisana stvar je sledeca, za one do 9 puta uvecanja isto treba dozvola kao i za one veceg uvecanja samo sto se za njih dozvola dobije za desetak dana a za one druge se ceka vise a cena dozvole je stotinak evra za obe vrste,sad, ta dozvola vazi 6 meseci i mozes da na nju uvezes vise nisana,najbolje da skupis vise ortaka koji hoce da kupe optiku i tako podelite pare za dozvolu.

Vidis za te dozvole sto se tice optika veceg uvecanja nisam ni znao. Kakva glupost jbt. Mislio sam eventualno da uvatim ovaj novi Strike Eagle kod njih zato sto ga ekipa iz NS-a nema u ponudi. Kako stoje stvari moraci ipak preko Novog Sada da uzimam jer kad uracunas sve poerze i dazbine, cak ta njihovan naduvana cena ispadne jeftinija. Jos sam hteo da pitam drugara da mi donese iz Slovenije posto ide poslom pa kao da ustedim na postarini barem.

Ja razumem da nas ovde u Srbiji ima jako malo sto se interesujemo za ove stvari i da ova ekipa sto uvozi oruzje i optiku mora od necega da zivi ali majku mu da li moram kozu s ledja da im ostavim svaki mrtvi put.