Author Topic: TacVector Taurus 5-30x56  (Read 778 times)

darkom

• Sniper Recruit
  • *
TacVector Taurus 5-30x56
« on: October 04, 2018, 11:51:20 AM »
Nabavio sam sebi navedenu optiku (još je nisam postavio na pušku), pa me zanima da li neko ima više iskustva sa njom?

Snowman

• Sniper Section Leader
Re: TacVector Taurus 5-30x56
« Reply #1 on: October 04, 2018, 09:51:46 PM »
Imas dosta na tu temu na Internetu. Zakljucak je da je to jeftini MADE IN CHINA ili ko zna gdje jos, teleskop. Sve u svemu, nesto se ne hvale s njim.
Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas
neugasivom svijetloscu spoznanja istine.

Deda

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #2 on: June 12, 2019, 08:28:01 AM »
Može li pitanje: gde si ga i kako kupio. Meni se dopada izbor.

U vezi konstatacije da je to jeftina kineska optika - dodaću da sam i ja kupio jeftinu kinesku optiku rađenu po licenci Zeiss-a, 5-25x50 za koju stoji primedba da joj je uveličanje od 25 x pod znakom pitanja. Međutim, koristim je najviše sa uveličanjem od 12 x, a nemam prilike da je koristim na većem.
Koristim je za MK i 8 x 57. Ako bude počela da se raštimava - svakako ću upozoriti čitaoce foruma.

lovac1977

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #3 on: July 02, 2019, 04:35:37 AM »
Upravo mi je danas stigla jedna ova Optika. Bilo je neko snizenje pa uzeo više radi radoznalosti nego potreba.  Na prvi pogled izgleda dobro dosta čista slika kolko vidim gledajući naokolo iz kuće. Tureti funkcionišu dosta pozitivno čak ima neko zaključavanje tureti poslje podešavanja da nebi došlo do slučajnog pomicanja. Podešavao uvećanja funkcioniše glatko bez ikakvi problema jedino sto je paralex pođe Sivac malo tvrdi za okrenuti ali ništa pretjerano. Mislijo sam ga montirati na 223 ili 22lr više radi probe funkcije i testiranja pa javim zakljucke.  

lovac1977

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #4 on: July 02, 2019, 04:37:49 AM »
Upravo mi je danas stigla jedna ova Optika. Bilo je neko snizenje pa uzeo više radi radoznalosti nego potreba.  Na prvi pogled izgleda dobro dosta čista slika kolko vidim gledajući naokolo iz kuće. Tureti funkcionišu dosta pozitivno čak ima neko zaključavanje tureti poslje podešavanja da nebi došlo do slučajnog pomicanja. Podešavao uvećanja funkcioniše glatko bez ikakvi problema jedino sto je paralex podesivac malo tvrdi za okrenuti ali ništa pretjerano. Mislijo sam ga montirati na 223 ili 22lr više radi probe funkcije i testiranja pa javim zakljucke.