Author Topic: Kako uci u LR streljastvo?  (Read 475 times)

ompdux

• Sniper Recruit
  • *
Kako uci u LR streljastvo?
« on: January 10, 2018, 07:54:08 PM »
Pozdrav drugari,

Pratim ovaj forum vec neko vreme ali onako iz senke. Doslo vreme da napravim nalog i malo se aktiviram.
Naime, interesuje me LR streljastvo vec dugi niz godina ali zbog posla nisam imao nesto vremena da uletim u celu pricu. Vec neko vreme planiram da investiram u karabin/optiku i sl i da polako pocnem.

Ono sto mene interesuje je da li kod nas postoje klubovi posveceni ovom sportu? Jurio sam po netu svuda medjutim nigde nista nisam nasao. S obzirom da su takmicenja uvek puna sto timova sto pojedinaca, mora da postoji neka organizacija u koju covek moze da se uclani.

S druge strane, po novom zakonu navodno moras da budes clan nekog takvog kluba da bi uopste dobio dozvolu za karabin. Ako neko ima neke informacije, bio bih vrlo zahvalan.

twingi

• Sniper Team Member
Re: Kako uci u LR streljastvo?
« Reply #1 on: January 11, 2018, 12:28:41 PM »
https://www.youtube.com/watch?v=zACesi2KiLU&t=646s
 Ako vladas engleskim jezikom u prvih par minuta ovog video klipa ti je sustina.

ompdux

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #2 on: January 11, 2018, 10:34:32 PM »
https://www.youtube.com/watch?v=zACesi2KiLU&t=646s
 Ako vladas engleskim jezikom u prvih par minuta ovog video klipa ti je sustina.

Twingi hvala na videu. Odgledao sam masu ovakvih klipova, manje vise ceo kanal Tiborasaurusrex-a (inace preporucujem da overite ako niste), subovan sam na 8541 Tactical i sl. Mene vise interesuje kako procedura ide kod nas u Srbiji. Da sam u americi, vec bi sastavljao reloading presu u garazi.

Da budem malo precizniji i konkretniji,

Po onome sto sam uspeo da procitam o novom zakonu o oruzju i municiji, postoje dva nacina da se dodje do dozvole za karabin.

Jedna je da se bude clan sportskog drustva i time obezbedi dozvola za sportski karabin (sto ja cenim da je optimalna varijanta), a druga je da se bude clan lovackog drustva s tim sto u tom slucaju treba proci obuku za lovca i ko zna sta jos (sto se meni iskreno ne radi bas iako sam obozavam lov i bavio sam se time jedno vreme preko).

Dakle potrebno je da budem clan nekog kluba. Po onome sto sam ja uspeo da iskopam po netu, kod nas ima masa IPSC klubova ali nisam jos nasao nijedan klub posvecen bas LR streljastvu. Pretpostavljam da je moje pitanje da li postoji takav neki klub, to jest kako se vi aktivni strelci organizujete?

Iskreno nadam se da ne davim sa ovim pitanjima ali stvarno nemam gde drugde da postavim. Ovo je bukvalno jedina online zajednica kod nas za ovu temu, bar sto sam ja uspeo da nadjem.

Kad krenem sa celom ovom pricom, voleo bih da zabelezim uredno korak po korak kako je isao proces da bi mozda sutra neko kao ja imao sve resurse na jednom mestu.

Ljudmila

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #3 on: January 11, 2018, 11:02:35 PM »
Koliko ja znam moras da budes clan streljackog kluba,ne mora pod obavezno da ima u sebi naziv dalekometno steljastvo(long range),na primer "streljacki klub Soko",a punjenje municije u kucnjoj varijanti je dozvoljeno i kod nas samo sto moras da prodjes obuku za rukovanje eksplozivnim materijalima itd,itd, a i cena obuke je prava "sitnica" , negde oko 33000 dinara,cista globa,registracija oruzija "C" kategorije je bila 800 dinara a kada su videli da se samo to uglavnom i prodaje odmah su digli na 1850 dinara,sta reci,lopovska druzina upravlja drzavom i ne zna kako da puni budzet osim dizanjem poreza i taksi da opeljese jos vise ovaj siromasni narod.

ompdux

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #4 on: January 11, 2018, 11:08:41 PM »
Eh, svestan sam da je bilo sta vezano za posedovanje oruzja u Srbiji juris na vetrenjace od samog starta. Opet moze i gore da bude kao u nekim drzavama tako da nisam siguran da li da se zalim ili da cutim.

Dakle moze clanstvo u bilo kom streljackom klubu? To dosta olaksava stvari. Jos jedno pitanje vezano za te kurseve za rukovanje eksplozivnim materijalima. Da li se zna gde to moze da se poloci? Cena jeste nerealna ali verujem da se na duze staze isplati sto finansijski sto u smislu manjih grupa na papiru.

toske

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #5 on: January 18, 2018, 04:44:24 PM »
Možeš da se učlaniš kod nas u Streljački klub "GT", mi imamo sekciju u Klubu za dalekometno streljaštvo i za sada jedini organizujemo takmičenje na 1000 metara, ali i na manjim daljinama.

ompdux

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #6 on: January 20, 2018, 08:29:39 PM »
Toske, da li mozes da ostavis neki kontakt za klub, gde se nalazi i sl informacije. To mu zvuci kao idealan klub!

toske

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #7 on: January 24, 2018, 10:25:40 AM »
Nazovi 063424328.