Author Topic: Beegara B14  (Read 2782 times)

HristijanH123

• Sniper Recruit
  • *
Re: Beegara B14
« Reply #15 on: August 05, 2019, 09:17:35 PM »
Na bergarata ne mi se dopagja plasticniot okidach, magacinot e od plastika jas sum fanatik na drvo i celik i zatoa mislam deka cz e podobra opcija. Isto taka i ladno kovanata cevka na cz spored toa sto sum procital na amerikanskite forumi e daleku pokvalitetna od button rifling cevkata na bergara. Bergara e poprecizen karabin ama prashanje e kolku dolgo ke ja drzhi taa preciznost imajkji vo predvid deka cold hammer forged cevkite se poizdrzlivi od onie izraboteni na princip button rifling. A za zastava isto sum razmisluval ama ovde vo Makedonija teshko e da se najdi nekoja nekoristena od 80tite a za novite nema golemi pofalbi. Inache 7x64 ne gledam zosto e najdobra opcija za razlika od na primer 30-06 koga ima pomala brzina na zrnoto pomala tezhina i normalno pomala energija. Ovaa tema ne e za ovde ama koga vekje Snowman go predlozhi ovaj kalibar. Pozdrav !!

zeljko radunovic

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #16 on: August 06, 2019, 04:52:25 PM »
    Zdravo Hristijan evo malo da ti ja nešto kažem a nije mi baš malo iskustvo  , prije bih sa složio sa Snowman-om oko i kvaliteta i cijene bergare HMR nego CZ-ove puške  oko cijene se nebih puno zadržavao jer po meni je cijena mnogo manje važna  u odnosu na kvalitet a u krajnjem slučaju po mojoj teoriji ukoliko želiš da kupiš pušku za lov to znači da je jedna puška maltene za cio život jer u lovu ti nemožeš opaliti toliki broj metaka da bi je potrošio ma koliko da loviš, znači dali je puška skuplja ili jeftinija par stotina evra manje je važno .Osim jedne puške iz programa češke zbrojovke nijesam imao priliku da vidim da je neka super precizna A vidio sam ih uključujući i moju bar 15-tak komada ,Bergarom se nijesam srijećao i nemogu ti pouzdano reći kakva je ali čitajući inostrane forume a najviše Američke mislim  da je neuporedivo bolja od CZ-a . Što se tiče izrade cijevi svi znamo da CZ radi iskljušivo kovane cijevi kao i zavodi crvena zastava kao mnogi na svijetu i treba da znaš da kovane cijevi što se tiče preciznosti nijesu najidalnija priča jer su provlačene -rezane cijevi neuporedivo preciznije a i samim tim i skuplje u izradi , bergara je kupila liniju za cijevi od poznate američke fabrije Shilen i to bi trebalo da ti govori gotovo sve tako da bergara ima u rezane i kovane cijevi e sad koje ugradjuju u HMT B 14 neznam ali kad bi bio suguran da imaš rezanu onda bi imao odma meč pušku . Ako se odlučiš na Zastavin karabin što se lova tiče odmah ti garantujem da ti bolja ne treba i to pogotovo u kalibru 7x64 jer nijesam upoznao ni jednu u tom kalibru koja nije extremno precizna sa pravljenom municijom svaka ostvaruje grupu oko 0,5 MOA samo što PO MENI ima veliku manu cijev joj je debela samo 14,5mm na usta cijevi tako da sa njom možeš plasirato dobru grupu samo sa najviše 4-5 metaka pa je moraš pustiti da se ohladi ,što u krajnjem slučaju je i dovoljno ukoliko nećeš sa njom da se takmičiš već da isključivo loviš . Oko toga koliko koji kalibar ima energiju i oko toga koliki je kojem kalibru pad zrna  nebih otvarao priču jer za to bi morali da imamo mnogo više i vremena i prostora  Ali ako imaš vremena preporučio bih ti toplo da počev od prve strane do 120-te koliko je Snowman napisao u slobodno ga sad već možemo nazvati udzbeniku pročitaš MALU ŠKOLU RUČNOG PUNJENJA i naravno kao početnik pokupiš puno znanja DRUGARSKI POZDRAV

Deda

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #17 on: August 08, 2019, 07:13:02 AM »
Pa Snowman hvala na informacijama o cenama. Problem je na našem tržištu što fizičko lice ne može da dobije uvoznu dozvolu za naoružanje osim u slučajevima povratka iz inostranstva na stanovanje u zemlju i nasledstva iz inostranstva, a i zato se tada obraća za dozvolu. Mi smo praktično ucenjeni od strane uvoznika i oni kada dobiju dozvolu mogu svojim puškama da nameste koju hoće cenu i ko hoće baš to... mora da plati.
Inače ovde je cena Bergare B14HMR 1300Eu, a CZ557 Varmint 1000Eu,  sve u .308W,  baš naduvane cene u odnosu na vaše. Kako me je jedan uvoznik obavestio u tel. razgovoru -njima proizvođači dihtiraju cene za Evropu i oni moraju tako da rade. Ima tu svačega.
No, sa druge strane ja sam zato Zastavine puške kupio baš za neverovatne bagatele, da je prosto nepristojno i neverovatno reći koliko. A meni pucaju odlično. Bez problema pogodiš fleku na 100m. Nisam takmičar tako da je to za mene odlično.

Snowman

• Sniper Section Leader
« Reply #18 on: August 09, 2019, 01:00:34 AM »
Zastavu samo treba doraditi + ako mozes, staviti dobru cijev, i imas avion.
Sto kazu, nuzda stvara genija.
Sto se tice uvoza, onaj Balkan je bio i ostao opichen.

Pozdrav iz Kenjade.
Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas
neugasivom svijetloscu spoznanja istine.

HristijanH123

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #19 on: August 09, 2019, 04:19:24 AM »
Pozdrav drugari Srbi od pod Kajmakcalan.Nie imame zadovolstvo da lovime na Kajmakcalan. Dobredojdeni ste da gi posetite nasite tereni!! Sto mislite za Bergara b14 (sporter,timber,hunter) vo kalibar 7mm Rem Mag?
P.s
Bez navreda na tie sto ne se Srbi,site sme lugje !!

Snowman

• Sniper Section Leader
« Reply #20 on: August 09, 2019, 07:19:52 AM »
https://www.bergara.online/us/rifles/b14/woodsman-rifle/

945 ZELENIJEH. Nema je u 7x64. 7mm Rem Mag je O.K., ako dobro plasiras hitac, inace razbija srnecu divljac.
« Last Edit: August 09, 2019, 07:22:49 AM by Snowman »
Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas
neugasivom svijetloscu spoznanja istine.

zeljko radunovic

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #21 on: August 09, 2019, 10:13:44 AM »
     Ne treba ti taj kalibar suviše ti je to jak metak  za bilo koju duvljač koju loviš bilo gdje u evropi ako već ne prave 7x64 pogledaj .270 on ti je idealna zamjena za 7x64mm mada neznam zašto bi bježao od 30-06 ili PO MENI još bolji 308 idealan i za kupovnu municiju jer je paleta proizvodjača ogromna a i za ručno punjenje još ponajbolja kombinacija .....

HristijanH123

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #22 on: August 14, 2019, 10:58:54 PM »
Vo Makedonija gi ima samo vo kalibar 308, 30-06, 300 win mag i 7mm Rem Mag. A magnumite imaat mal kapacitet 2+1 pa izgleda deka ke padni odluka za cz 557 lux II vo kalibar 30-06. Iskreno ne mi treba ultra precizna pushka otstrelite na kajmakcalan se retko preku 150m. I ne sakam da begam od mehanickite nishani a mislam deka na cz se i toa kako sposobni za do taa dalecina. Pozdrav!!