Author Topic: luger parabellum  (Read 3048 times)

vinogradar

• Sniper Recruit
  • *
luger parabellum
« on: September 26, 2013, 09:29:19 PM »
luger parabellum 1936god s/42 ser. broj 10000 Svi delovi

Ne planiram da prodam... ali kada bi prodavao ima li neko ideju gde ponuditi ovako nesto?
Mozda neko zna i koliko vredi?

Bogi

• Sniper School Graduate
  • **
Odg: luger parabellum
« Reply #1 on: September 27, 2013, 07:15:08 AM »
luger parabellum 1936god s/42 ser. broj 10000 Svi delovi

Ne planiram da prodam... ali kada bi prodavao ima li neko ideju gde ponuditi ovako nesto?
Mozda neko zna i koliko vredi?

Ne planiram ni ja da kupim al znam jednog što hoće, al već kad nećeš da prodaš da ne diramo čoveka bezveze  ;)

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
« Reply #2 on: September 27, 2013, 11:43:58 AM »
Dobra fora! ;D

zeljko radunovic

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #3 on: September 27, 2013, 12:33:06 PM »
Nenade  iz slika ne mogu bas pouzdano zakljuciti vjerodostojnost i ispravnost brojeva ali su mi vrlo sumnjivi tako da bez ozbiljnijeg vjestacenja  nemozes biti siguran da su mu to njegovi original brojevi a ono sto je sasvim sigurno je da je bruniran - u potpunosti uradjen

vinogradar

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #4 on: September 27, 2013, 05:10:54 PM »
Nenade  iz slika ne mogu bas pouzdano zakljuciti vjerodostojnost i ispravnost brojeva ali su mi vrlo sumnjivi tako da bez ozbiljnijeg vjestacenja  nemozes biti siguran da su mu to njegovi original brojevi a ono sto je sasvim sigurno je da je bruniran - u potpunosti uradjen

Bruniran je (na zalost) u Zastavi pre nekoliko godina dok je vlasnik bio moj tast..
Mislim da su brojevi originalni, bar on nije radio nikakve izmene... pre njega pistolj je bio u vlasnisvu DB-a... Znam da je zaplenjen jos 1946... i to je sve sto znam...

Kako bi se mogla proveriti verododstojnost ser. broja?

p.s. pistolj je i registrovan pod tim brojem...
« Last Edit: September 27, 2013, 05:16:15 PM by Nenad_Ivanic »

zeljko radunovic

• Sniper School Graduate
  • **
« Reply #5 on: September 27, 2013, 06:02:32 PM »
   Puno detalja moras da sagledas da bi donio valjan - tacan zakljucak kada bih bio u prilici da ga licno pregledam sa sigurnoscu od 95% bih mogao da ti kazem  dali su brojevi original ili ne mada neznam gdje zivis svaki jaci kolekcionar bi to isto mogao da ti kaze. Evo ti par primjera zbog kojih sumnjam kao prvo pistolj koji nosi broj od 10000 vjerovatno nesto znaci za tu fabriku koja ga je proizvela ,dakle bio bi dodijeljen nekoj licnosti ili cak ostavljen u fabrici ,drugo pistol je poceo da se proizvodi 1908  a tvoj je proizveden 1936 god to znaci pune 32. god. logicno gledano treba nositi  najmanje šestocifreni broj bez obzira sto se pravio u nekoliko fabrika jer je to pistolj koji se proizvodio u ogromnim serijama i kolicinama,kao trece nijesa vido lugera ( a vidio sam ih zaista u velikom broju ) koji ima na svakom dijelu broj a sto je najvaznije na tvom pistolju broj na cijevi je na potpuno pogresnom mjestu u prilogu ovog teksta saljem ti link da vidis gdje treba biti taj broj  mogao bih ti nabrajati jos puno toga zato ti predlazem da podjes kod nekog ozbiljnog kolekcionara koji ce ti pomoci da dodjes do istine
 PS. cim si rekao da mu je porijeklo iz sluzbe SDB-a onda je to jos jedan od repera da tu nesto ne valja
https://www.google.me/search?q=luger+pistol&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ibFFUtG0BsSLswbq1YCoBA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=639&dpr=1#facrc=_&imgdii=_&imgrc=nB7aa36gwgf70M%3A%3BFInKnnO5mjw2kM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.rjmilitaria.com%252Fimages%252Fluger%252Fluger9a.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.rjmilitaria.com%252Fi287.htm%3B900%3B628

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
« Reply #6 on: September 27, 2013, 07:58:14 PM »
Nisam video ni jedan sa milionskim brojem,ali sam ih video sa brojevima na vise mesta nego sto ih ima ovaj.

sigp2101

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #7 on: November 05, 2013, 09:31:46 PM »
Ovaj P08 nema neku kolekcionarsku vrijednost posto je neprofesionalno restauriran i brojevi prestampani. Njegova vrijednost u Americi bi bi bila max $700 a u Evropi do Eu 1000. Na Balkanu bi vrijedio zavisno od kalibra. Interesuje me ako bi mogao pokazati jasnu sliku sa donje strane cijevi gdje se nalazi i broj i prefix ako je jos uvijek tu. Okreni pistolj naopacke i slikaj dio gdje se cijev sastavlja sa sandukom.

sigp2101

• Sniper Recruit
  • *
« Reply #8 on: November 06, 2013, 04:26:41 PM »
Nisam video ni jedan sa milionskim brojem,ali sam ih video sa brojevima na vise mesta nego sto ih ima ovaj.

Neces ni vidjeti. P08 su uvijek proizvodjeni u blokovima od po 10000. Kad bi se ispunio jedan blok dodavalo bi se sljedece slovo abecede i pocinjalo od nule. Ovo uglavnom vazi za armijske ugovore, Lugeri ca civilnu upotrebu su imali drugaciju nomenklaturu mada bi se po nekada preklopili sa vojnim. Veoma je vjerovatno da ce te naci 2 Lugera istog broja ali drugacijeg prefixa. Ako se desi da je i prefix isti onda nije godina za sigurno.