Author Topic: Stari Puma Bowie  (Read 1934 times)

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
Stari Puma Bowie
« on: December 11, 2012, 03:48:33 PM »
Interesuje me da li je neko ko zna da naostri noz imao prilike da se igra sa Puma Bowie nozem koji su radjeni do sredine 80tih od Pumaster rdjajuceg celika.
Kako se ostri i mnogo bitnije,kako drzi rez?
Posto se slabo razumem u nozeve i celike,ako moze neko poredjenje sa recimo ozbiljnim stolarskim dletom bio bih zahvalan.
Hvala unapred.

« Last Edit: December 11, 2012, 04:00:46 PM by Rollins »

snoopuza

• Sniper Team Member
Odg: Stari Puma Bowie
« Reply #1 on: December 12, 2012, 01:05:00 AM »
Ako iko zna nešto o tom nožu to si ti.... ja sam ga oštrio isključivo dijamantom i polirao kožnim kaišem za oštrenje britve. Nož je jako tvrd i dugo drži žicu, što će reći odličan je.

Turpije klize sa njega kao kokošje pero sa stakla.

Kad sam vidio da ti pitaš neto o Puma nožu, pomislio sam da si meni zabacio udicu da se javim :-))))!

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
« Reply #2 on: December 12, 2012, 03:32:40 PM »
Bogte,prizvao sam Djav`la...  :)
Mladene,hvala ti na konciznom i slikovitom,a ono najbitnije meni totalno razumljivom odgovoru.
Nisam pecao,znam da ovde bar u prolazu ima dva,tri proseda momka koji znaju o cemu pricaju kad su u pitanju seciva. Tipovao sam mozda na jednog iz Sumadije pravo da ti kazem,ali nisam bio siguran da ce iko odgovoriti.
Veruj mi, do pre par dana nisam znao da je Puma radila ovaj model...i da ga jos uvek rade ,ali od nekog gotovanskog materijala. Ja sam se malo iskljucio iz cele price. Znam za Skinner i Weiss Jäger,ovog drugog sam pre nekih 25 godina imao u rukama i toliko je ruzan (neobican) da je pomalo i lep.
Stvarno nemam pojma o novim i modernim nozevima sa zvucnim nazivima koji poodavno lice na sve i svasta samo ne na pravi noz.
Ne pamtim kad sam pozeleo da imam neki fabricki komad,a sad sam pozeleo. Ono sto me je stvarno pomerilo je da je po meni Puma jedna od mozda dve firme koja je provalila idealnu geometriju i liniju ovog seciva. Svi ostali izgledaju uglavnom ili kao satare ili kao da su izostreni. Jedini visak i meni pogresan detalj je onaj nazubljen deo,al preziveo bih ga bez problema.
Eto.

snoopuza

• Sniper Team Member
« Reply #3 on: December 12, 2012, 08:05:41 PM »
Ista stvar, i meni  je dušu zaparao ovaj ozubljeni dio. Ja sam ovaj nož osjetio kao pravu majstorsku spravu za korištenje. Mislim da odmah čim ga uzmeš u ruku zuji kojiko mu je nabijen čelik.

Rijetko dobra sprava ali je treba fino i strpljivo oštriti, dalje sve znaš i umiješ :-). Ovo sječivo je poslastica i kako da se ne javim mili brate. ;)

snoopuza

• Sniper Team Member
« Reply #4 on: December 12, 2012, 08:07:40 PM »
I da..........  ne voli filc i pastu, samo remen i koža  8)