Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preporuka za nož
Pozdrav svima,
jel neko ima dobru preporuku za preklopni "radni" nož. Nešto što mogu da nosim u džepu a da pritom ne teglim pantalone dok ga nosim Big Grin i da bude dobrog kvaliteta. 
Hvala unapred

thunder11
Reply
Ja sam skoro nabavio jedan kineski Ganzo preko aliexpresa i prezadovoljan sam,celik je 440 c duzina ostrice 9 cm,pogledaj na sajtu imaju dosta modela, ovi od 440c celika su od 18 do 23 dolara a imaju nekoliko modela i od d2 celika oni su oko 28 dolara,svaki model ima i sa besplatnom postarinom,vreme isporuke je od 30 do 50 dana ali meni je stigao za dve nedelje.
Pesadija majka,a bratac? Cool
Reply
Evo sad sam otisao tamo da vidim sta ima

https://www.aliexpress.com/item/10050018...web201603_

Jel valja ovo?
Hvala puno

thunder11
Reply
Moj model je 761 ,izabrao sam onaj sa zelenom drskom,debljina seciva je 3,4mm kao i kod vecine modela,mislim da imaju dva modela sa debljinom 3,9mm, onaj crni zakrivljene drske model taktikal i jos jedan,uglavnom ovaj moj model ima cvrstu bravu i ono obostrano dugme na secivu za lakse otvaranje a fabricki je naostren da brije ,dolazi u lepoj kutijici i ima platnenu futrolu.
Pesadija majka,a bratac? Cool
Reply
Neverovatno kako za male pare mozes da dodjes do dobre britvice Big Grin Definitivno poručujem jedan kad si već prokrčio put.
Hvala puno. naravno ako ima još neka ideja .... Big Grin

thunder11
Reply
Preporucio bih ti CIVIVI Elementum koji je oko 65 e kad se naruci sa sve carinom i pdv-om ili ako hoces bas lagan a kvalitetan noz onda Benchmade Mini Bugout ali on je oko 130e i veoma je lagan.

Ganzo je losa marka i oni ne koriste te celike uopste ni 440c ni d2. CIVIVI je normalna kineska firma tj cerka firme WE Knife koja prodaje jeftinije nozeve a WE Knife premijum koji kostaju po nekoliko stotina eur.

Civivi Elementum Slike
Reply
Malo kasno stizem na zurku ali sta cu kad se dve godine nisam logovao na forum  Big Grin

Zavisi dosta od toga kakva bi bila namena noza, "radni" noz moze da znaci razlicito...

Ja se od noza ne odvajam nikad ali bas zato mi je jako bitno da bude sto manji i laksi.
Dugo vremena sam nosio Spyderco Dragonfly ali to je bas bas mali noz, imam samo reci hvale za taj nozic kome je ta velicina dovoljna.

Ja sam u nekom momentu skontao da se ipak previse cesto nadjem u situaciji da mi treba veci/upotrebljiviji noz i nakon nesto lutanja i isprobavanja evo zadnjih godinu dana nosim Cold Steel Air Lite. E to je noz za svaku preporuku kome treba lagan, edc noz a da je i dalje veoma veoma upotrebljiv.
Iako je ovaj noz osetno vecih dimenzija nego Dragonfly, dovoljno je lagan da ga bukvalno ne osecam u dzepu a ceo dan ga nosim. A sa druge strane dovoljno je velik da moze sve da obavi osim naravno cepanja drva i slicnih "heavy duty" poslova.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)