Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozdrav iz Bobe Manitobe
[Image: DSCN0184.jpg]

Mnogo voledem Manitobu. Ko god zivi u Manitobi, ima bar 3 konja. Konji vole BOMBONE.
Donijecu im par kila bombona kad dodjem iduci put. ..........

[Image: DSCN0162.jpg]

Lovio sam u TURTLE MOUNTAIN Provincial Parku ( cca 400 cetvornih km ) :

[Image: DSCN0095.jpg]

i TURTLE MOUNTAIN Community Pasture ( cca 500 cetvornih kilometara ) :

[Image: DSCN0085.jpg]

Divljaci izuzetno malo ......

[Image: DSCN0148.jpg]

Bilo je dana kad sam bio jedini lovac u 1000 cetvornih kilometara. Za lovca iz Evrope, to je nepojmljivo.
Prakticki, sva divljac je u AlfaAlfa poljima na privatnoj zemlji :

[Image: DSCN0107.jpg]

Poucen ranijim iskustvom, ovog puta sam dosao na 10 dana. Trik je da 'ubodete'
vrhunac parenja, koji je ove godine bio 15/16. Novembra.

...... ovog cetverogodisnjaka sam uslikao 15. Novembra. Isao je za upaljenom
koshutom. ..... hm ...... ?  i lijevo i desno je privatna zemlja ..... schmrtz, i tu NEMA LOVA .... :

[Image: DSCN0124.jpg]

Imao sam srece da 16-og popodne, u TURTLE MOUNTAIN Parku odstrelim mladjeg jelena koji je bio na tragu
upaljene kosute :

[Image: DSCN0116_1.jpg]

....... ovaj kauboj od koga sam izrentao sobu, je dobro opremljen. Ima chak i elektrichnu
TESTERU ( kojom mi je umalo odjekao prstich ), medjutim KATASTROFICA - MNOGO SE NERVIRAM
U ZIVOTU, je izbjegnuta munjevitom reakcijom intelektualno-superiornog Homo Balkaniensisa.

U ovoj hladnjaci u ovo doba godine, obicno visi 10-12-15 jelena. Moj je bio cetvrti, a
par dana kasnije, dva lokalna lovca su donijela i petog :

[Image: FSCN0155.jpg]

Lovaca je bilo izuzetno malo. Rekao bih da su 50 % bili lokalni lovci, 30 % iz ostalih
dijelova Manitobe, a 20 % iz Provincija van Manitobe, tj. lovci koji spadaju u kategoriju 'Canadian non-resident'.

Tzv. 'Foreign non-resident' kategoriji lovaca, nije dozvoljen lov u juznim dijelovima Manitobe.

Obzirom da ima tako malo lovaca, u deset dana se upoznate s vecinom od njih.
To su sve iskusni, prekaljeni lovci, i od njih se mnogo nauchi.
Jedan lokalni lovac mi je dao 'recept' : u ovom dijelu Manitobe, jelena je najbolje
loviti kad pocne snijezna mecava : jelena pratite po svjezem tragu. Kad krene
mecava, jelen stane, zalegne i pusti da ga snijeg zakija. Ako je trag stvarno svjez, bukvalno
cete nagaziti na njega ....

U Turtle Mountain Parku ima dosta elka, koji se zimi spuste sa Sjevera. Nedaleko
ovog mjesta sam chuo jednog kako 'zvizdi' ( buggle ). Zvuci kao da neko duva kroz
cijev od stakla .....

[Image: DSCN0129.jpg]

Kad odete u malo duzi lov ( 10-14 dana ), to je prilika da testirate ne samo sebe,
nego i svoju opremu. Sto se tice mog Turbo-7, tu sam zatvorio krug : skinuo sam
mehanicke nisane i stavio najobicniju Leupoldovu STD montazu :

[Image: DSCN0089.jpg]

Nekad su jednostavna rjesenja i najbolja. Puskar koji mi ju je stavio, me je nagovarao da stavim Picatinny 20 MOA,
sto bi me 'popelo' na 800 metara na mom 7mm Rem. Mag., medjutim to mi stvarno nije
potrebno u zivotu, bar za sada.

Sto se noza tice, i tu sam zatvorio krug. Konacno mi je 'sjeo' FOX RIVER, tj. uspio
sam se navici na drsku. Noz je stvarno superioran : 'sredite' jelena ochas posla.
Futrolu ( to je vec druga ) sam bacio u djubre i narucio trecu ( treca sreca ) od DLT
Trading ( https://www.dlttrading.com/bark-river-knives ). Kao ova vise nije MADE IN SERBIA-
sranje neopevano, nego je MADE IN USA od ove Firme : http://patriotleatherco.com/knife-sheath-designs/
Obzirom da je s postarinom kostala 46 Can $, vrlo sumnjam u tu prichu. Prije ce biti da su tog Zekonju
u Majchitzi Serbia-i, malo ishamarali, i sad su mu futrole bolje. Vidjecemo ... za sada je O.K.

Ovaj video je dobra ilustracija, bolje reci analiza FOX RIVER nozeva, btw. moj
FOX RIVER je stariji model i ima sjecivo od A2 chelika :

https://www.youtube.com/watch?v=9_nIOVA7hOE

Pejzazi .... ovo je iz Parka :

[Image: DSCN0091.jpg]

[Image: DSCN0092.jpg]

[Image: DSCN0096_1.jpg]

[Image: DSCN0132.jpg]

...... a ovo je iz Community Pasture iliti PRF zemlje :

[Image: DSCN0134.jpg]

[Image: DSCN0113.jpg]

............... ova stoka izgleda pitomo, ali je u stvari DIVLJA. Napolju je 365 dana u godini. ..... :

[Image: DSCN0087_1.jpg]

....... ova koshuta elka je ochigledno u posljednjim danima, moguce i satima,
svog zivota. Tu se je ubrzo pojavio CONSERVATION MANITOBA truck. Pretpostavljam
da su mozak poslali na analizu u Winnipeg. Da-da, u susjednom Saskatchewanu je
(opet) izbila CWD epidemija .....

[Image: DSCN0193.jpg]

Kao Chovjekoljupcu, moja misija u zivotu je da vas izbavim iz opakih zamki Guzonja i obasjam vas
neugasivom svijetloscu spoznanja istine.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)